| mario98 a întrebat:

In ultimele doua saptamani m-am tot gandit sa-mi iau o consola pentru gaming. Insa nu sunt decis pe care sa o aleg: Playstation 3 sau XBOX 360.
In principal vreau sa vad care este mai bun si care merita mai mult banii. Intrebarile mele pentru voi sunt:
Care are grafica mai buna?
Care se configureaza mai usor?
Care are mai multe jocuri?
Pe care joc mai usor online?

Ok... Acum ca v-am pus intrebarile sa va spun criteriile mele:
XBOX-ul are controller-ul mult mai accesibil fata de PS 3 (parerea mea).
Dar... am auzit ca Playstation 3 vede filme in Blu-Ray ceea ce este nemaipomenit.

Dar... ce ar fi sa nu ma grabesc si sa astept Playstation 4 sau XBOX 720? Si la cat timp ar aparea Jailbreak sau cum se numeste pentru acestea? Multumesc.

3 răspunsuri:
| StarKIonutZ a răspuns:

Sall eu zic xbox daca ai bani sal cumperi si daca te pasioneza la xbox poti sa joci din miscari cea ce la ps3 nu pori deci eu as zice xbox daca ai bani sal cumperi si are jocuri mult mai smechere

| mario98 explică:

Ma gandeam... sa astept pana apare ps4 sau xbox 720? sau sa-mi iau ps3 sau xbox 360. Cand apare modare pentru ps4 sau xbox 720?

| Batanasi_Petre-Virgil_1994 a răspuns:

Eu cred ca e mai marfa Playstation 3:e si mai ieftin 10 mil cu joc cu tot.Il am si eu si e super bine cu el. Sper sa te hotarasti sa iei ps3 bafta