| florinboss10 a întrebat:

Recent am realizat ca am nevoie de mai mult ram, deocamdata am 2gb, vreau sa o schimb cu asta:
http://www.emag.ro/......EBQRDBBBM/
Multi zic ca e compatibila altii nu.Am placa de baza p5p41t le, ram-ul 2gb ddr3, placa video geforce 210(deocamdata, o sa o schimb cu un gtx 650) si procesorul de 3.2 pentium dual core.Am si un cooler care bate puternic spre zona ram-ului.
Vreau sa stiu daca este compatibila si daca sunt nevoit sa fac overclocking.

Răspuns Câştigător
| Pantick a răspuns:

Apropo daca aia e placa. maxim suporta 8 gb ram. deci ca sa faci upgrade-ul ala trebuie sa renunti la aceia 2 gb

2 răspunsuri:
| Pantick a răspuns:

E compatibila doar daca faci overclocking. Dar ca sugestie de viitor. cauti placa de baza pe google si dai la specificatii. si acolo iti arata tot istoricul ei. tot ce e despre ea.
https://www.asus.com/Motherboards/P5P41T_LE/specifications/
presupun ca asta e placa ta de baza. daca nu uitete tu exact ce model ai si te uiti la specificatii si ai sa vezi