| Holyman a întrebat:

Vreau sa achizitionez un joc de pe steam, Counter strike global offensive pentru ca pana pe 30 iunie va fi 7, 36 de euro adica 35 de lei fata de 50 dar nu stiu ce sa fac! Am auzit povesti cum ca oameni care au cumparat jocuri au fost furati de cei de la Steam, Valve! Tatal meu nu prea este de acord cu chestia asta insa imi poate cumpara jocul! Vreau sa ma lamuriti! Funda

2 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Hai ca asta e prea de tot. Pai daca acei cineva au fost furati de cei care publica jocurile, crezi tu ca ar mai avea Steam succes? Acum sa fim seriosi.
Sa zicem ca tu ai face un joc si l-ai pune la vanzare printr-o platforma pe care tot tu ai creeat-o. Dece ti-ai ''jefui'' proprii clienti? Care ar fi scopul, pentru ca oricum banii din vanzarea jocului tot la tine ar venii. Si in plus ti-ai pierde credibilitate si nimeni nu ar mai cumpara de la tine.
Sincer, e o tampenie foarte mare ce ai auzit tu, si ar fi o prostie si mai mare sa o crezi.

| alyalynutz a răspuns:

Cauta pe google un site de unde poti cumpara s-au il ei din magazin.