| OOOLEOOO a întrebat:

Siti jocuri de strategie militara (din evul mediu cu sabi etc.) faine?

Mersi FUNDA

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Prima pe lista ar fi Medieval Total War, dar incearca si urmatoarele:

rts: age of mythology, age of empires 2/3, Praetorians, Rome Total War, seria Stronghold, civlizations 4, sacrifice, rise of nations, nox

strategie RTS, modern - 1944 Battle of the Bulge, Blitzkrieg 1, (toate astea din WW2), Earth 2150, C&C Generals, Starcraft 1/2

strategie simulator economic, fara razboaie: patrician 3, europa universalis, port royale, caesar IV, tropico 1/2

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Brangspears a răspuns:

Rome Total War
Ege Of Empires 3

| Adrian1885 a răspuns:

Te poti juca Mount and Blade Warband e medieval jocul.

| Marian_Bucica_1995 a răspuns:

Incearca goodgame empire, forge of empire, triburile, sparta

| Valentin_Monica_1987 a răspuns:

Rochita rosie