| LeonardC20 a întrebat:

Spuneți-mi un top 8 jocuri care merg pe aceste componente viitor pc.

Procesor Intel® Core™ Coffee Lake i3-9100F, 3.60GHz, 6MB, fara grafica integrata Socket 1151 – Chipset seria 300

Placa de baza Asus Prime H310M-K R2.0, Socket 1151

Memorie Kingston ValueRAM, 8GB DDR4, 2666MHz

Monitor LED TN AOC 21.5", Full HD, HDMI, E2270SWHN

Sursa Segotep ATX-500WH, 500W, ATX, PFC Pasiv, Bulk

Placa video Sapphire Radeon RX 550 PULSE G5 LP, 4GB GDDR5, 128-bit

Carcasa Spacer Light, Mini Tower, ATX, fara sursa, black

HDD Seagate BarraCuda® 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III

Solid State Drive (SSD) Kingston A400, 120GB, 2.5", SATA III

Și cam în câte fps uri duce în jocuri.

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Nu ti s-a zis bine, mie cu un rx460 si un i3 8100 abia imi scoate 60 de fps-uri pe normal(practic cele mai mici setari), in schimb nu cred ca vei avea probleme in a juca jocuri de genul CS GO, Rocket League, Euro Truck Simulator, LOL, Dota, Minecraft, sau alte jocuri mai mici.

7 răspunsuri:
| LeonardC20 explică:

Apropo mi s-a zis că merge Gta 5 lejer, dar în câte fps uri? Și am o nelămurire, memoria Kingston îi doar 1 dar are 8 gb, nu? Că eu vreau 8 gb și am vrut să i-au 2 una 4gb si una tot 4 dar am văzut direct 8 îi bine?

| LeonardC20 explică (pentru Ionut231312):

Ți-am dat coroană din greșeală, eu am componente m-ai bune. deci o să îmi meargă.

| Ionut231312 a răspuns (pentru LeonardC20):

Placa ta video e sub a mea, iar procesorul nu va reuși să scoată diferență asta ca sa ți meargă măcar ca mie happy

| LeonardC20 explică (pentru Ionut231312):

Cum să fie m-ai bună a ta mă? Dacă a mea îi RX 550 iar a ta este un RX 460?

| LeonardC20 explică (pentru Ionut231312):

Și eu am un 9100 iar tu un 8100. wtf

| Ionut231312 a răspuns (pentru LeonardC20):

Nu pot sa-ti explic, cauta pe Youtube, chiar daca este generatie mai noua, placa ta video este de buget, nu ca a mea nu ar fi, dar a ta e mai slaba ca a mea.

| Ionut231312 a răspuns (pentru LeonardC20):

Diferenta de 1-2 fps-uri, foloseste Youtube-ul ala pentru documentare si ai sa vezi

| Ionut231312 a răspuns (pentru LeonardC20):

Nu ti s-a zis bine, mie cu un rx460 si un i3 8100 abia imi scoate 60 de fps-uri pe normal(practic cele mai mici setari), in schimb nu cred ca vei avea probleme in a juca jocuri de genul CS GO, Rocket League, Euro Truck Simulator, LOL, Dota, Minecraft, sau alte jocuri mai mici.