| Petrix19 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa joc minecraft pocket edition pe telefon cu un prieten de la distanță?

Răspuns Apreciat de Editori
| Maxxxi a răspuns:

Salut.In primul rand trebuie sa aveti aceeasi versiune de minecraft.
Cel mai usor mod de a juca mcpe cu prietenul tau este de a instala pe telefon(ambii) Omlet Arcada.Este o aplicatie mai complexa pentru filmat, inregistrat si live-uri.
Pasi:
1.Iti creezi un cont.
2.Iti adaugi prietenul tau in lista de prieteni dupa nume sau id.
3.Intri pe mapa de minecraft de pe care vreti sa jucati.
4.El din aplicatie o sa te vada pe tine ca esti in Minecraft si o sa poata da join.
5.Se conecteaza pe server si gata. Puteti sa va jucati!
Daca nu reusesti poti sa ma intrebi, o sa raspund, sunt activ aici in fiecare zi. Distraactie placuta!

2 răspunsuri:
| ExistedDavidSuper a răspuns:

Ca să te joci cu un prieten de la distanță pe Minecraft Pocket Edition, mai întâi trebuie să îți creezi un cont de Xbox Live, i-ar apoi poți să îți creezi un server gratuit aternos.org și va trebui să alegi Minecraft Windows 10 Edition/Minecraft Bedrock Edition, nu selecta Minecraft Java Edition!
Apoi îți configurezi server-ul și te poți juca cu prietenii!

Funcționează pe:

- Android & iOS
- Windows 10

Abonează-te la ExistedDavidSuper pe YouTube!

| MaryCox a răspuns:

It was a game that stood out in a short time. meanwhile https://apktodo.io/es/minecraft is long time favorite game