| gabriel22_2451 a întrebat:

Stie cineva jocuri Naruto pc si de pe ce site se downloadeaza o da si mugen.

2 răspunsuri:
| Assassins a răspuns:

Naruto ultimate ninja 4, NKK sunt mu; te pentru PC dar trebuie sa stii sa le cauti

| 3thera a răspuns:

Deci daca vrei pentru PC, va trebui sa te dezamagesc.Nu prea exista jocuri bune Naruto si Naruto Shippuden pentru calculatoare, decat porcaria de Mugen care arata jalnic si penibil :)), face de ras seria.Sau online ceva gen sa imbraci personajele =))).

Jocurile bune Naruto&Naruto Shippūden sunt pentru console.
Eu o sa-ti zic jocurile Naruto&Shippūden de pe cele doua console care sunt cele mai populare si bune la momentul asta, adica Playstation 3 si Xbox360, okei? :)

-Jocuri Naruto&Naruto Shippūden pe Ps3:

1) Naruto:Ultimate Ninja Storm (Incepe de la inceputul anime-ului pana la sfarsit, adica lupta lui Naruto cu Sasuke parca, atunci cand a plecat.Si apoi mai faci misiuni in sat etc.Il am :D.Cauta pe youtube daca vrei sa vezi, dar sa stii ca la un moment dat poate deveni plictisitor.Nu are online,dar graficele sunt superbe, exact ca in anime si stilul de lupta al personajelor e personalizat, chiar e bun.)

2) Naruto Shippūden:Ultimate Ninja Storm 2 (Incepe de la inceputul seriei Naruto Shippūden pana la episoadele actuale, de dupa lupta lui Naruto cu Pain.Am si jocul asta si e super,are si online, sa vezi ce ii bat pe toti cu Sakura :)). NU devine plictisitor si mi se pare mai bun decat primul deoarece asta pare mai mult RPG, te mai plimbi NU doar prin Konoha ci si prin paduri etc.E cel mai nou joc Naruto Shippūden aparut(a aparut acum vreo 2 luni) si si cel mai bun.Grafice superbe, stilul de lupta tot asa foarte bun etc. Fanii Naruto il adora.Si nu doar fanii.Probabil o sa apara si Storm 3 la cat succes a avut asta :D)

-Jocuri Naruto&Naruto Shippūden pe Xbox 360:

1) Naruto:The Broken Bond (Este doar din seria Naruto.Incepe cu lupta dintre al treilea Hokage si Orochimaru si se termina la Naruto vs Sasuke, atunci cand pleaca Sasuke.Nu prea arata graficele ca in anime, dar e un joc foarte fun si RPG :D)

2) Naruto:Rise of a Ninja (Doar din seria Naruto, incepe de cand e Naruto la Academie pana la lupta lui cea mare cu Gaara.Dar nu e cine stie ce, e si destul de vechi.)

3) Naruto Shippūden:Ultimate Ninja Storm 2 (Ti-am zis mai sus despre el.Si cu toate ca la inceput seria Naruto Ultimate Ninja Storm a fost EXCLUSIV pentru Ps3, se pare ca Storm 2 e si pe Xbox360 ca na, au mai multe vanzari asa si in plus jucatorii de Xbox nu aveau niciun joc din Naruto Shippūden daca nu-l puneau pe asta si pentru ei.)

Daca ai vreo consola din alea doua, eu zic sa iti iei neaparat STORM 2 pentru ca e cel mai recent si cel mai genial! Toti fanii si-l cumpara si a ajuns aproape de unde sunt episoadele Naruto Shippuden acum! :D

Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=IWWrJXhcjqM&feature=fvst

http://www.youtube.com/watch?v=r5F-BLLChoM

A si ti-am zis doar pentru consolele astea doua pentru ca pentru restul consolelor(care sunt si mai vechi) nu se mai fac jocuri noi.

Da-mi un mesaj daca mai vrei si alte detalii :D. Poate jucam online daca ai Ps3 si iti iei jocul :P