| AlexandruIulian69 a întrebat:

Sugerati-mi niste componente pentru un PC de gaming pe care sa ruleze cs:go cu minim 100 fps. Dar sa nu fie prea scump.
Nu prea am bani.

Răspuns Câştigător
| PurpleKusH a răspuns:

Tias putea sugera o placa video Nvidia Geforce 610 de 1 gb ram la 124 de lei ( un milion doua sute patru zeci in banii vechi ) eu am facut achizitia asta acum 3 spt sunt foarte multumit de ea

Apoi la rami 4 GB de rami pe placuta de DDR3 daca nu iti suporta Iati ddr2 dar sunt mult mai scumpe ddr2 ca is mai vechi dar so luam asa 4 gb ram tiar ajunge bineinteles niciodat anul strica mai multi rami O2 placute de 2 gb de ram tipul SuperX FURY DDR3 ar veni 118 lei

un procesor aici procesoarele de obicei sunt scumpe recomand un Core i5 de 3, 2 Ghz la 900 lei

Sper ca te-am ajutat astea ar fi cam cele maia ceptabile preturi al componetele astea care sunt foarte bune pentru o multitudine de jocuri cs go este un fleac daca ai componetele astea

1 răspuns:
| ketchuppw a răspuns:

Cu un dual core/quad core de vreo 300lei, placa video r7 250 de 400 lei si 4gb rami nu ai probleme, nu iti trebuie i5