| GheorghiE69 a întrebat:

Ultrabook Samsung Series 9 NP900X3Acu urmatoarea configuratie:

-Display
13, 6" LED HD backlightAnti-Reflective
SuperBright Plus
Rezolutie 1366 x 768 pixeli

-Procesor
Intel Core i5 de 1, 60GHz Cache L3 3072 KB
Procesor grafic integrat HD 3000

Memorie RAM 6 GB DDR3 Max 16GB

-Stocare
Solid State Disk Da
Capacitate SSD 128 GB

-Placa Video integrata
Producator chipset Intel
Seria GMA
Model HD 3000

Camera Web si micr., 1xUSB 3.0 si 1xUSB2.0,HDMI,WiFi,
TASTATURA LUMINATA

Salut, as vrea sa imi cumpar un laptop si nu stiu daca e bun
E la mana a 2-a si tipul zice ca are nevoie de bani, ca laptopul e din UK, si ca e bun din toate punctele de vedere cică lucreain domeniu (1200)lei

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

In nici un caz sa nu cumva sa iei acest laptop! Doar daca ti-l da cu MAXIM 500 lei! De ce?
1- procesor mai slab nu am vazut nici macar la un Intel duo big grin
poate sa fie si i7 daca Ghz nu depasesc 2ghz poti zice ca e duo sau poate mai naspa!
2- placa video integrata? iar o prostie mare! Crede-ma acel laptop nu merita mai mult de 4 mil.
Cu 12 mil. iti iei un duo cu procesor mai puternic decat are asta chiar dac e i5 -nu face 2 bani! big grin si placa video dedicata ce conteaza extraordinar de mult la jocuri!
Singurul lucru ce e bun la acest laptop e SSD-ul care ridica pretul laptop-ului pana la 8 mil dar nu 12! Apoi nu-ti iei un laptop numai pentru ca are SSD - asta il poti cumpara si mai tarziu...
Deci spune-i ca daca ti-l da cu 4-5 mil.,(sa scoata ssd-ul si sa puna unul normal ) e OK daca nu sa-l arunce la gunoi ca nu-l va cumpara nimeni! happy Bafta!