| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| speedY2 a răspuns:

Iti recomand acest sv :
HostName: GTA.eXtream.RO | Romania RPG [0.3e]
Address: 93.119.26.6:7777
Players: 24 / 90
Ping: 8
Mode: eXtream v1.5
Map: Los Santos

Exact cum vrei tu este acest sv

| G0LD3N a răspuns:

Server Name: Viata de la sat [Nume_Prenume]
Game: San Andreas Multiplayer
State: Online
Players: 51/50
Address: 5.83.43.13:7777 join
Location: Romania
Game Mode: Role-Play Romania v1.31
Map Name: San Andreas
Deschis de 24 de ore, serverul Viata de la sat este in cautare de Leader, Grade si persoane dornice sa se joace SA:MP
Sisteme unice si toata lumea SA:MP mutata la sate. Case in cautare de locuitori si un unic sistem de Masini personale.
Va asteptam
De asemenea puteti vizita si site-ul nostru WWW.LJV.RO

| Preda_Sorin_1997 a răspuns:

89.33.242.181:7777winking

| Nicula_Marian_1998 a răspuns:

Samp.ecila.ro:7777

| costi1998 a răspuns:

HostName: [0.3x]DeviLZ:The GF - Azi 21:00 LVL UP + 500k [UNB
Address: 89.33.242.220:7777
Players: 65 / 75
Ping: 8
Mode: DeviLZ GF Christmas
Map: San Andreas

| AndreiUNJucator a răspuns:

[www.played.ro]
Avand in vedere gamemode-ul si comportamentul exemplar al adminilor pot spune ca serverul RPG.PLAYED.RO reprezinta un mare succes. Mai multe detalii pe www.played.ro
Intrati sa va convingeti!

| Ionutz_9547 a răspuns:

HostName: B-Zone: RPG Server [0.3e]
Address: rpg.b-zone.ro:7777
Players: 461 / 1000
Ping: 31
Mode: RO-RP v5.0.1
Map: LS and LV

| Paval_Alexandru_2000 a răspuns:

Uite aici: 93.119.26.218:7777 serveru se cheama iNtoxicated.ro,pentru mine e cel mai tare server, are playerii de treaba la fel si Staff.Serveru cauta Staff! Grabiti-va!

| kidzor2011 a răspuns:

HostName: LcSNeT The GodFather || SA:MP SERVER || [0.3E]
Address: samp.lcsnet.ro:7777
Players: 27 / 100
Ping: 23
Mode: Version v0.1
Map: LS//SF Www.lcsnet.Org!

| kidzor2011 a răspuns:

Foloseste samp 0.3e

| PaRAP a răspuns:

HostName: LinkMania SA:MP Lands powered by RDS Bucuresti
Address: samp.linkmania.ro:7777
Players: 210 / 300
Ping: 40
Mode: Linkmania v.4.2.3
Map: LinkMania's Lands

| ANDYhelpnow a răspuns:

Pro-gaming este romanesc si bun in fiecare seara 200/200

| Apostol_Alexandru-Andrei_1998 a răspuns:

Www.KzHc.Netii.Net
Cautam:
-Staff activ (*)
-Clanuri (*)
-Servere de orice tip. (*)
Te asteptam pe cea mai frumoasa comunitatea de gaming. :>
Sigur nu o sa regreti!
Da massul mai departe daca vrei! Multumesc :-bd

| geoboss456 a răspuns:

Sunteti nabi? voi nu vedeti diferenta dintre RPG si RP? eu sunt cu RP-urile sunt mai interesante

| Darknes21 a răspuns:

• Pe serverul FiberPlay (93.119.30.155:7777) vi sa te distrezi, in timpul liber si sa legi prietenii cu oameni de milioane!
• In cele ce urmeaza am sa incerc sa fac o descriere a servarului.
• NRG gratis la level 8 cu /v create sau lvl 5 cu cerere pe forum!

• Pe server sunt 15 factiuni.

» 1. Police Departament
» 2. Federal Bureau of Investigation
» 3. National Guard
» 4. Medics
» 5. The Mafia
» 6. The Triads
» 7. Primaria
» 8. Hitman Agency
» 9. News Reporter
» 10. Taxi Company
» 11. School Instructor
» 12. Grove Street
» 13. Ballas
» 14. Los Santos Vagos
» 15. Varrios Los Aztecas

• Pe FiberPlay poti participa la curse care se activeaza singure din 15 in 15 minute, iar daca ai talent te poti imbogatii din aceste curse, premiul pentru locul I este de 20.000 $.

• Organizam Foarte multe Eventuri Cu inscriere pe forum cu premii foare mari
• Daca cineva iti afla parola o poti schimba imediat printr-o simpla comanda. ( /changepass )
• Poti Folosi animatii foarte multe ( /animlist )
• Poti Face un anunt prin comanda /ad ( Level 4 )
• Poti vorbi cu fiecare player prin comanda /w ( Level 2 )
• La level 4 ai sansa de a lua lider la o factiune.
• Cand ai nevoie de ceva folosesti /report sau /needhelp, iar unul din membrii staffului o sa vina la tine. ( Nu bani, level )

HostName: [0.3x] FiberPlay RPG
Address: 93.119.30.155:7777 sau rpg.rwl.ro
Players: x / 50
Ping: 16
Mode:.:::FiberPlay Ro:::.GF
Map: San Andreas

Pe FiberPlay *93.119.30.155:7777* Daca vrei sa fii cineva trebuie sa faci parte dintr-o factiune.
Aici gasiti cele mai bune eventuri:

Derby Destruction-Hydra
Derby Destruction-Monster

Avem si cele mai bune comenzi:

/startwar
/warover

[IMPORTANT]Pentru a afla mai multe intra pe server: 93.119.30.155:7777 join us.

LA NOI PE SERVER LA 500 DE ORE JUCATE PRIMITI NRG SAU ORICE MASINA PERSONAL IAR DACA ADUCETI 5 PLAYERI PRIMITI ADMIN / HELPER/ OWNER GO GO ALL

| andrei19695 a răspuns:

Incearca serverul asta:86.126.176.106 este cel mai tare server din lume nou deschis mod GodFather si recrutez admini si helperi! email adress:andrei_200239@yahoo.com

| JokkkeR a răspuns:

[RO]Drift King Colceag
cel mai tare server de samp 0.3x
Vip moca

| Ionut2099 a răspuns:

Status
Adresa rpg.skilledz.ro:7777
Jucatori 6 / 100
Mod principal de joc Role Play
Alte moduri de joc Gang Wars
Harta Los Santos
Pagina web http://www.skilledz.ro/forum

| alexrapid1 a răspuns:

HostName: GameLife: The GF - Official GodFather[0.3x]
Address: 89.38.246.216:7777
Players: 5 / 50
Ping: 2
Mode: FUNCS-RP V1.0
Map: San Andreas E nou e de pe 31/06/2013 se cauta admin vino si tu playeri vin cat mai multi daca intri da /report alexfcrb m-a adus si eu te voi ajuta cu ce vrei tu!

| Debu_Cosmin_1999 a răspuns:

FireZone RPG (SERVER NOU)
Address:188.241.14.19:7777
Forum: FireZone.ucoz.ro
Se cauta STAFF!

| YoBinder a răspuns:

Samp.Bnzone.ro lv 3 masina personala + lv 5 arma personala ...ai sanse la helper si daca aduci playeri chiar si la admin!

| George123890 a răspuns:

Intrati repede pe SAMP.ROPG.RO se da lidere admini cand intrati scrieti /report m-a adus Florin

| Zoom_Laur_1990 a răspuns:

Nu ai auzit de United Society? Este cea mai noua comunitate care dispune de un server de Sa-Mp si a dovedit ca are Admini demni de functie!

Aici gasesti /lasergun, pentru a pune laser la arme, poti beneficia de /opencase, unde vei castiga diferite premii!
Gasesti factiuni serioase si distractive in acelasi timp!
Suntem cei mai noi 'de pe piata', ajuta-ne la dezvoltarea acesteia iar noi te v-om ajuta la un gameplay cat mai placut!
Poti accesa forum-ul nostru: http://forum.u-society.ro
Sau RPG Panel(dupa ce iti faci cont pe serverul de sa:mp): http://panel.u-society.ro//login.php

Ne orientam pe un GameMode de gen RPG(Role Play Gaming).
Pe viitor v-om beneficia de diferite servere, precum cs si asa mai departe.

PRECIZEZ din nou, suntem la inceput, dar daca ne strangem cat mai multi, v-a fii cat mai placut!
Nu ezita sa testezi GameMode-ul nostru! Este unic si frumos si in plina dezvoltare! Asteptam si propuneri pe forum!

Inca ceva de stiut: Cand te vei inregistra pe server, te v-a intreba daca te-a adus cineva, tu vei da YES si vei scrie: Laur.eXe
Iar eu te voi ajuta cu bani, masini, casa si o factiune buna! +diferite bonusuri pe parcursul sederi tale alaturi de United-Society!

HostName: U-Society RPG - We are playing united
Address: RPG.U-SOCIETY.RO:7777
Players: (In dezvoltare, irelevant)
Ping: 31
Mode: US v1.0.14
Language: English

| Voicu_Gabriel_1986 a răspuns:

Am jucat si eu top eleven si am cautat hack si nu am gasit!>>> La top eleven trebuie sa dai bani reali sa faci lv 20+

| Skaryo a răspuns:

Ip: 91.215.98.209:7777 E SERVER 100% ROMAN
MA ADUS NaNe

| Apollooo a răspuns (pentru Skaryo):

HostName: AdvancedGaming Roleplay [Dam 1 masina + 1 casa]
Address: 89.42.200.33:7777
Players: 33 / 60
Ping: 22
Mode: Version v5.1 - RPG
Map: • LS and LV •

Factiuni :

Los Santos Police Departament
C.I.A.
National Guard
Los Santos Medical Departament
Los Santos Council
Taxi Cab Company
Tow Car Company
San News
Hitman Agency
Avenues
Sindaco Family
East Side Locos
North Side Boyz
South Side Boyz
69 St Boys
The Skulls

Este un sv unde se practiva RP.

Aveti 10 sloturi pentru masina, 3 de case.

Este un gm unic.

Va asteptam, nu o sa va para rau!

| Admin1234 a răspuns (pentru Apollooo):

HostName: AdvancedGaming la level 3dam casa+masina
Address: 93.119.26.63:7777
Players: 10 / 100
Ping: 53
Mode: Version v5.2 - RPG
Map: • LS and LV •

| Danny_Acelasi_1993 a răspuns:

RPG.LOS-SANTOS.RO # /BONUS /GETGIFT /SPIN /QUEST
DNS: rpg.los-santos.ro:7777
IP: 93.119.26.143:7777
FORUM : www.los-santos.ro
PANEL : www.los-santos.ro/panel
RADIO : radio.los-santos.ro
Va asteptam in numar cat mai mare!

| Callexus a răspuns:

HostName: ISB-GaminG RPG [ ON! ]
Address: 93.119.26.12:7777
Players: 12 / 50
Ping: 19
Mode: RPG -> v[0.1.2]
Map: San Andreas

| FlorinZEW a răspuns:

Salut, daca mai joci samp te astept pe rpg.playnion.ro:7777, se alege helper odata pe luna, avem forum/panel online, server-ul este deschis de 5 ani de zile.

| ClauCatalin a răspuns:

HostName: Los Santos RolePlay Romania
Address: 188.213.212.172:7777
Players: 9 / 50
Ping: 19
Mode: LSL RP v5.0a
Map: Los Santos

| MosuPlayed a răspuns:

RPG.PLAYED.RO Este un sv recent deschis si foarte frumos. Merita incercat.