| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| Specii123 a răspuns:

INTRA AICI MANE HostName: :: [RO]GangstaDK™ RPG-Zone 0.3e ::
Address: 188.212.105.204:7777
Players: 1 / 40
Ping: 30
Mode: •Happy V0.4•
Map: LcSNet World

| nadi25 a răspuns:

Cel mai frumos server de Role-Play din Romania este: samp.gfzone.ro:7777
playeri mereu on sunt cam 200/300
admini care stiu ce trebuie sa faca
helperi activi
iar ownerul e foarte ok
Daca vrei sa iti dezvolti un caracter in Sa:Mp, acesta e singurul server care merita efortul

| sampalex94 a răspuns:

HostName: ROMANIA R.P.G
Address: 195.225.59.13:7777
Players: x / 50
Ping: 127
Mode: Roleplay v0.1
Map: San Andreas pentru cei care joaca roleplay va astept

| adydark a răspuns:

HostName: La 15 on dam 2 levele up + 3kk
Address: 188.212.105.214:7777
Players: 6 / 40
Ping: 17
Mode: TwoGames © GodFather
Map: San Andreas

| Cryy_Stefan_1991 a răspuns:

HostName: SkyZone Server RPG Astazi la 21:00 LevelUp+500k
Address: 95.64.36.160:7777
Players: 32 / 100
Ping: 24
Mode: VER.[RPG] v6.0.5
Map: Los Santos Cel mai tare servere RolePlay

| raull121 a răspuns:

- HostName: BlackDevil - Romania [0.3z]
- Address: 93.119.26.248:777
- Players 72 / 100
- Mode: BlackDevil RPG

- Map: San Andreas

Despre BlackDevil Romania

GTA BlackDevil a fost deschis în vara anului 2013, ajungând la performanţe enorme până în prezent. Serverul de SAMP e cel care-l promovează în prezent şi pe care l-a promovat şi în trecut, ajungând la un număr de jucători de 100. Încercăm să oferim jucătorilor un ambient plăcut şi cât mai multă distracţie în joc.

Descrierea serverului de SA:MP

Police Departament(Departament)
Spoiler
Federal Bureau of Investigation(Departament)
Spoiler
National Guard(Departament)
Spoiler
Hitman Agency(Mixt)
Spoiler
The Cuneo Family
Spoiler
The Corleone Family
Spoiler
The Barzini Family
Spoiler
The Tattaglia Family
Spoiler
The Yakuza Family
Spoiler
The Stracci Family
Spoiler
Taxi Company
Spoiler
School Instructor
Spoiler
Mechanic Company
Spoiler
News Reporter
Spoiler

Joburi
Spoiler

Detectiv (Nu se câştigă BANI, necesită skill 5 pentru a intra într-un departament sau Hitman)
Avocat (Nu se câştigă bine, eliberezi oamenii din închisoare, dar ai nevoie de un accept lawyer de la un poliţist)
Traficant de droguri (Se câştigă binişor, mafioţii cumpără droguri pentru a-i ajuta la waruri pentru a-şi genera HP)
Traficant de arme (Nu se câştigă bine, lumea preferă să cumpere arme legal, din gun shop-uri)
Boxier (Nu se câştigă bine)
Gunoier (Se câştigă bine)
Fermier (Se câştigă bine)
Camionagiu (Se câştigă foarte bine, recomandăm începătorilor)
Lawn Mower (Se câştigă bine şi rapid)
Fisherman ( Se câştigă bine şi rapid)
Pizzaboy ( Se câştigă bine şi rapid)

Dacă doreşti să faci legea în oraşe întră într-unul dintre departamente.
Dacă doreşti să cucereşti oraşele Los Santos şi Las Venturas intră într-una dintre mafii.
Dacă doreşti să munceşti şi să câştigi banii intră într-una dintre facţiunile paşnice.
Dacă doreşti să fii primar va trebui să-ţi faci reputaţie şi să te voteze lumea.
Dacă doreşti să ucizi oameni pe o sumă de banii intră în Hitman Agency.

Sistemele Serverului

- Help system
Spoiler

Folosiţi comanda /help pentru a putea selecta pentru ce aveţi nevoie de ajutor
Puteţi să selectaţi pentru ce aveţi nevoie de ajutor: VIP Help, Leader Help, Admin Help, Helper Help, General help, etc.

- Admin system ( /admins )
Spoiler

Sunt administratorii serverului, ei se aleg prin vot de către fondatori şi administratori.
Ei se ocupă de jucătorii de pe server şi codaţi
Ei se ocupă cu propuneriile pentru viitorii lideri.
Dacă aveţi vreodată o problemă folosiţi /report.

- Helpers system ( /helpers )
Spoiler

Ei se ocupă cu ajutarea celor care sunt începători pe server.
Ei oferă informaţii tuturor, tot timpul când aveţi nevoie de ei.

- Rob System

Puteţi folosii comanda /rob dacă aveţi level 5+
Dacă ajungeţi la checkpoint cu Robvan o să primiţi o sumă de BANI.
Dacă muriţi o să pierdeţi checkpointul şi banii.

- VIP system
Spoiler

Se poate obţine prin donaţie sau dacă eşti loial serverului.
Sunt 3 nivele VIP, cu cât eşti mai mare în nivel cu atât ai mai multe accese.
Puteţi să discutaţi pe chatul VIP-ilor /vc

- Premium account system

Se poate obţine prin donaţie sau dacă eşti membru loial sau prin donatie.
Beneficiati de o masina ( House Car Owned By : )

- War system

Un lider poate declara altui lider war cu comanda /war nume preţ.
La sfârşit de war banii vor intra în HQ.
Se poate folosii /warlist pentru a vedea jucătorii aflaţi, din ce mafie fac parte şi câte kill-uri si decese au.

- Turf war system

Se poate folosii comanda /rivalwar de către lider şi warul se declanşează doar dacă liderul mafiei adverse este online şi sunt în ambele mafii minim 3 membrii.

- Car system ( Firstcar, Secondcar, Thirdcar, Fourthcar )

Adaugam noi cand credem ca trebuie.

Firstcar: sunt maşini primare, se pot cumpara din DealerShip sau de la jucatori.
Secondcar: sunt maşini secundare, se pot găsii prin oraş sau la jucători.
Thirdcar: a treia maşină, se pot găsii prin oraş sau la jucători.
FourthCar: a patra maşină, se pot găsii prin oraş sau la jucători.

- Car Register system

Vă puteţi înregistra maşina la primărie folosind comanda /buyplate.
Puteţi selecta un judeţ, numărul şi caracterele.
Numărul va apărea pe placuta matricola din spatele masinii.

IMAGINI

Turfs
Spoiler

DealerShip
Spoiler

Los Santos
Spoiler

War Stats
Spoiler

Cum arata un biz
Spoiler

Cum arata o casa
Spoiler

Examen Center
Spoiler

Spawn LS
Spoiler

Hotel
Spoiler

GPS System
Spoiler

| Flaviu_Moldovean_1976 a răspuns:

Daca vrei server roleplay poti incerca: HostName: Insane RPG Server | 15 online big bonus/ Big updat
Address: 93.119.26.116:7777
Players: 1 / 50
Ping: 10
Mode: Romania RPG 1.0.3
Map: RO-EN
Si zici la admini ca te-a adus MaTriX019

| Drex78 a răspuns:

Salut, cel mai popular server de RolePlay este Romania Roleplay, te asteptam. Acea comunitate este deschisa din 2012.

| Florentina_Chifor_1967 a răspuns:

Intra pe sv 80.96.216.226:7777
Sv ON 24/7
Admini seriosi/event mereu/spune ca tea adus Alexoiul

| daniel939231 a răspuns:

HostName: SkyZone: RPG Server
Address: 93.119.26.12:7777
Players: 80 / 150
Ping: 40
Mode: Version [RP] v5.5.6
Map: Los Santos

SkyZone este un server de Sa:Mp care a atras atentia multor jucatori impatimiti.
Aici si sansa sa ai lider la factiunea preferata, masini personale, case, bizuri
absolut tot ce ai nevoie ca sa te destinzi in timpul liber. Avem sistem automat
de bonusuri la DM-ul intre mafii, masinile personale pot fi conduse doar de
proprietar. Avem trucking mode si Pilots mode inclus, asta ofera sansa jucatorilor
sa faca bani mai multi, si multe altele. Doar aici ai sansa sa intri in Staff daca ai activitate si
treci un test. Media de playeri este de 80-120 on pe timp de zi si am atins de cateva
ori maxima de 150/150. Pt mai multe detalii te astept pe sv-rul nostrul la
ip - 93.119.26.12:7777 sau ma poti contacta la Y! M - rpg_skyzone Te astept. www.sky-zone.ro/forum

| Nedelcu_Alex_1999 a răspuns:

Ba Da-ti si voi servere cu multi playeri! minim 300 in afara de rpg.bugged.ro

| Thegame_Gaby_1998 a răspuns:

Server De SAMP Nou
Maine.21.04.2013 Wipe!

| Thegame_Gaby_1998 a răspuns:

Server De SAMP Nou
Maine.21.04.2013 Wipe

| 1alex235 a răspuns:

89.33.242.228:7777 Cel mai tare sv e nou dar are un super viitor

| oocronoso a răspuns:

HostName: pTeam Role Play | PTR (Nume_Prenume)
Address: rp.pteam.ro:7777
Players: 1 / 50
Ping: 28
Mode: UPDATE 16/8/2016
Language: Romanian

| Marian_Calin_1985 a răspuns:

Va invitam pe comunitatea Diavola.ro, o comunitate veche de gaming deschisa in 2008.De ce sa vii si tu?
- Avem un staff foarte dragut care va poate ajuta in orice problema

Serverele sunt foarte bine scriptate, nu veti avea probleme cu lagul, buguri sau alte neplaceri.
Serverul de samp este o combinatie de Roleplay si Godfather, si va asigur ca nu veti mai gasi acest mod nicaieri pe net, fiind facut de la 0 de scripterii nostri.
-In momentul de fata dispunem de servere precum :
[list][*]cs.diavola.ro (server de 1.6
[*]zm.diavola.ro (server Counter Strike Zombie mod)
[*]Knife.diavola.ro (server Counter Strike Knife mod)
[*]TS.diavola.ro (server TeamSpeak)
[*]SaMp.DiaVoLa.Ro (Server Grand Theft Auto-San Andreas multiplayer-Game Mod UNIC)
[*]Metin2 Diavola (server Metin2-(Hard PVM))
[/list]
Deasemenea acestea sunt bine scriptate, nu veti avea probleme cu lagul, buguri sau alte neplaceri.
- Daca detineti un server populat, il puteti aduce la noi in comunitate, facand o cerere de DNS respectand regulamentul. De asemenea detinem in comunitate si serverele partenere cum ar fi :
[list][*]HNS.diavola.ro (server Counter Strike HNS mod)[/list]
-Daca aveti un spirit competitional va asteptam sa intrati in echipele noastre de :
League of Legends
Biliard
Fifa 2007
Se vor deschide multe alte competitii in curand! La cupe puteti castiga diverse premii (accese pe unul din serverele comunitatii, masina personala pe serverul de SaMP, Semnatura / Avatar din partea echipei de Designeri si altele)
- Avem un forum foarte bine intretinut, unde puteti discuta despre multe teme (Sectiune de spam, sectiune de fotbal/muzica/gaming etc)
- Puteti face cerere de avatar/semnatura/wallpaper etc in sectiunea de photoshop. Va asigur ca designerii nostri nu va vor dezamagii si va vor oferii lucrari extraordinare.
- Daca aveti talent in photoshop, puteti aplica ca designer in probe (30 zile), ca pe urma daca sunteti priceput puteti devenii designer normal.
- Multe alte surprize, dar va asteptam pe comunitatea noastra ca sa va convingeti singuri.

Si desigur fiti langa noi peste tot
pe Facebook: https://www.facebook.com/DiaVoLa.RO.Community
pe youtube: http://www.youtube.com/channel/UCHbkH9NYcafzbBQb4qUsU6g
si pe forum: diavola.ro/forum

Have fun & Feel the game!

| Raducan_Marius_1996 a răspuns:

HostName: || Viata Adevarata | Role~Play || Client : 0.3e
Address: 188.241.63.146:7777
Players: 38 / 50
Ping: 33
Mode: Romania RP-4.5v
Map: Los Santos

| KiZzU2K a răspuns:

HostName: X-treme
Address: 89.33.242.197:7777
Players: 2 / 50
Ping: 725
Mode: GameLife GF™ v1.2 Map: San Andreas

| Raducan_Marius_1996 a răspuns:

HostName: Let's play Ultra Roleplay | www.vibeplay.ro
Address: 93.115.83.168:7777
Mode: Romania U-RP 3.1.14
Map: Los Santos

| vanez a răspuns:

Rpg.oldgame.ro 45/75

| xFlorin10 a răspuns:

HostName: |0.3x| ForTeam [RO] || Advanced Role-Play ||
Address: 93.119.26.218:7777
Players: 63 / 100
Ping: 13
Mode: FTRP Vs.3.1
Map: GTA LS-LV
Super Server De Roleplay! iti recomand sa-l incerci

| JackMilton7 a răspuns:

Descriere server.

Fiecare va începe cu nivelul 1 şi un total de 15.000$ (55.000 cash, 10.000 în bancă)

1. Sistem de masini personale

- Serverul dispune de un sistem de masini personale, cu comenzile /v (lock,sell, sellto, parca, locate, color)
- Fiecare jucator poate detine maxim 1 vehicul
- Locaţia acestora este parcarea de lângă Spawn CIVILIAN într-o parcare și va costa în funcție de modelul mașinii

2. Case

- Pe server sunt amplasate un număr de 100 de case (Los Santos + San Fiero)
- Fiecare jucător poate deţine o singură casă
- Preţurile sunt cuprinse între $10.000 şi $5.000.000
- Nivelul caselor pot să varieze, între 5 în sus.

3. Business (Biz-uri)

- Preţurile acestora încep de la 5.000.000$
- Nivelul biz-urilor pot să varieze, între 5 şi 10.

4. Facţiuni

- Police Department
- Federal Bureau of Investigations
- National Guard
- Firemen/Paramedics
- Italian Mafia
- Japanese Mafia
- Hitman Agency
- News Reporters
- Taxi Company
- School Instructors
- Bloods Gang
- Crips Gang
- Nortenos Gang
- Surenos Gang
- For More Adrenaline

5. Job-uri secundare

Detective:
Lawyer:
Car Mechanic:
BodyGuard:
Car Dealer:
Bus Driver:
Paper Boy:
Arms Dealer:
Drugs Dealer:
Whore
Car Jacker:
Fermer:

6. Sistem de batalii teritoriale

- Disponibil pentru gang-uri și mafii (Italian Mafia și Japanese Mafia) & (Bloods, Crips, Nortenos, Surenos).
- Sunt în total 8 teritorii (Los Santos&San Fierro).
- Pentru a începe cucerirea unui teritoriu, se foloseşte comanda /takezone.
- Gang-ul care are cea mai mare posesie la sfărșit câștigă teritoriul.

7. Ce mai puteți găsi pe serverul nostru?

- skin-urile de la facțiuni se schimbă automat când primești rank de la lider.
- Pentru facțiunea FMA (For More Adrenaline) a fost făcut să se facă curse doar pentru civili.
Comenzi disponibile: /loadrace /joinrace /quitrace /kickrace /racers
- Vă puteți cumpăra PowerUser prin comanda (/charity 100.000$) iar aceasta poate fi utilizat timp de o lună, pentru că expiră automat.
- La Taxi avem un sistem anti-abuz, ceasul va merge doar atunci cand masina este in mers, nu si cand sta pe loc.
- Pe serverul nostru este un sistem anti-hack foarte performant (anti-ammo, anti-heal, anti-money, anti-joypad s.a.d.p )
- Atunci cand omori un rival primesti automat 750$
- La fiecare factiune se gaseste porti/bariere automate.
- Avem un sistem de auto-expirare a licentelor (exemplu: Cumperi in data de 21.04. 2013 la ora 21:00 iar licenta va expira in data de 21:05. 2013 la ora 21:00)
- Avem un sistem de login care va arata cand v-ati logat ultima data (ora si data exacta)
- Fiecare factiune (gang/mafie/factiune pasnica) are spawn secundar, sala de antrenamente si HQ.
- Avem sistem de blacklist automat, daca nu stai 7 zile intr-o factiune primesti blacklist 8 ore.
- Avem un sistem de newbie chat unde jucatorii noi inregistrati pot vorbi pe chat-ul respectiv.
- Avem un sistem de helper si /needhelp performant, unde jucatorii noi pot cere ajutorul helperilor care sunt online.
- La fiecare restaurant de pe server gasiti un checkpoint cu un meniu unde puteti cumpara tot felul de bauturi alcoolice.
- Fiecare factiune de pe server are in HQ un depozit de materiale unde isi poate stoca/scoate cat doreste.
- Pe server avem un sistem no death-mach zone, iar daca omorati in acea zona primiti automat JAIL.
- Fiecare factiune are un sistem de /t(emporar)invite. Acesta consta in felul urmator:
* jucatorul respectiv primeste /tinvite pentru a da testele de intrare in factiune, iar daca a trecut testul primeste /invite, daca nu primeste /uninvite, daca primesti /tinvite si iesi de pe server te pune automat CIVIL.
- Avem un sistem de pay-anti-abuz, poti da unui jucator suma de 50.000$ doar odata la 30 de secunde.
- Pentru a transfera o suma de bani ai nevoie de acordul unui admin(pentru anti-abuz)
- Puteti gasi in diferite locatii, bancomate pentru heal si ATM-uri pentru a scoate/depozita bani.
- A fost adaugata (War-Arena) pentru a sustine war-urile intre factiuni.
- A fost adaugat un (Mini-Event) cu (MoneyBag)
- Atunci cand omori pe cineva si are deagle, acesta pica pe jos cu 10 gloante + un pachetel de bani (200$)
- A fost adaugata comanda /aevent pentru admini, aceasta comanda este folosita doar pentru eventuri, care se efectueaza pe o raza de 60 de metri.
- A fost adaugat un sistem de /robbank.
- A fost adaugat ca atunci cand intri in Sala de antrenamente sa primesti diferite arme pentru antrenamente, iar cand iesi din sala, armele dispar.
- A fost adaugat un sistem de lotto, inainte de fiecare payday, un numar va fi ales automat.
- A fost adaugat un nou JOB, iar acela este FERMER
- A fost adaugata comanda "/setjob" si comanda '/job'.
- A fost adaugat la SNIPER, daca tragi un singur glont intr-un jucator, moare pe loc. (doar pentru hitmani)
- A fost adaugat un sistem "ANTI-BOTI" unde nu se pot adauga boti pe server sau 2 jucatori de odata de pe aceeasi adresa de IP.
- A fost adaugata comanda /fa pentru mafii/gang-uri (alliance-chat)
- Adaugat anti c-bug.
- Adaugat un sistem de aprindere a farurilor.
- Adaugat S.W.A.T pentru factiune Police Departament
- Adaugate comenzile /pgun si /dgun pentru a da jos arma sau a lua arma.
- Poti achizitiona sapci/ochelari/bandane/palarii de la (BINCO sau subURBAN)
- A fost adaugat un sistem TRUNK. COMENZI [ /trunkinfo ]
- A fost adaugat un sistem de gold-bar, mai multe detalii gasiti in joc [/goldhelp]
- A fost adaugat Mats-Shop unde de acolo puteti cumpara/vinde materiale

HostName: [WIPED]RPG.qGAMING.RO - All perfect GAMING!
Address: rpg.qgaming.ro:7777
Players: x / 50
Ping: 15
Mode: qGAMING RPG v0.1 [BETA MODE]
Map: San Andreas

| Gabytzu_Gabby_1997 a răspuns:

HostName: [Romania]JustGaming | Rpg Server 0.3x
Address: samp.justgaming.ro:7777
Players: ** / 50
Ping: 16
Mode: Romania Rpg
Map: Los Santos

| Morariu_Catalin_1998 a răspuns:

Nu ai auzit inca de noul server Sa:Mp? Proaspat deschis te asteapta cu noi aventuri in lumea virtuala.

Name server: Project Reality
Ip: 188.24.206.98:7771
Players: 10/50
Ping: 16
Map: San Andreas

Cu ce vine acest minunat server?
Raspunsul e chiar aici!
- Se ofera LIDER FACTIONS.
- Multe JOBURI NOI * Banker
* Ucenic
* Bodyguard
* Train Driver
* Stealer
* City hall
-Ti-ai dorit intotdeauna sa te casatoresti in Sa:Mp? Aici iti poti indeplinii aceasta dorinta!
- Dar nu in ultimul rand sansa la HELPER sau ADMIN.

Si asta nu e tot!
- Contine o mapa bine lucrata, un staff de nota 10 si lista continua.

Eventuri zilnice si ofertele spectaculoase mentin o atmosfera uimitoare pe 188.24.206.98:7771.

Atentie! Mai sunt 22 de FANCTIUNI la care poti devenii CHIAR TU LEADER!

Te asteptam pe server!

| NiniHD a răspuns:

79.118.35.78:7777 este serverul meu deschis astazi primi 5 au admin!
Tot ce vrei de la un server de RPG gasesti la noi!

| Al3xInHo a răspuns (pentru NiniHD):

Ma baga-ma la mess alex_timeea nu merge ip

| AlexMendez123 a răspuns:

Uite aiciwinking 188.241.14.136:7777

| RobertMRK73 a răspuns:

HostName: Romania RPG ~ Level 2 + 200k de inceput!
Address: 93.119.26.22:7777
Players: 19 / 200
Ping: 21
Mode: RO:RPG v1.5.2
Map: San Andreas

| AcelasiEu_Juwe_1990 a răspuns:

Salutare! Cu toții știm că dacă tot jucăm SAMP, avem nevoie de un server pe care să putem muncii, să fie primitor și practic să aibă un STAFF care să interacționeze cu playerii! Așa că eu am găsit soluția!

RPG.Go-League.Ro, este alegerea pe care puțini o fac încă și totuși nu mulți au parte de o așa atmosferă! Așa că te invităm și pe tine, împreună cu prietenii, să iei parte la o experiență uimitoare! Noi garantăm calitate și profesionalism!

Facțiunile sunt cele Classic! 14 facțiune, frumos aranjate, systemul de war este UNIC! Vrem ca voi să fiți mulțumiți de calitatea jocului, așa că am rezolvat și cu panel-ul!
Vă așteptăm cu drag împreună cu prietenii voștrii, să devenim o familie!

Economia serverului este un bine pusă la punct, permite oricui să devină miliardar și să-și facă avere destul de repede! Mai avem la spawn pentru voi, un GiftBox, care funcționează pe GPoints! Ce sunt GPoints-uri? Vă spun imediat!
GPoints-urile sunt punctele cu care putem deschide unul din cele 3 cadouri de la GiftBox și primești câte unul la fiecare PayDay ( fiecare oră ), sunt 3 cadouri, cu premii diferite!

- Cadoul 1 : 1kk
- Cadoul 2 : 50.000 Materiale
- Cadoul 3 : 2 RP-uri

Aceasta este o metodă foarte bună de a face bani, dar ideea e să stai cât mai mult ONLINE!
Sper că m-am făcut înțeles din această relatare și nu uitați că Go-League Family te așteptă oricând să devii un membru fidel!

Cu stimă,
Go-League Family

- Site : Www.Go-League.Ro/

- Forum : Www.Go-League.Ro/Forum

- Panel RPG : Www.Go-League.Ro/Panel

| Alexandru_Cirstoiu_1985 a răspuns:

Samp.tryagin.ro INTRI IN FACTIUNE DE LA CE LEVEL VREI si LEADER si MEMBRU Level 3+200k La 20 ore jucate ai helper, Eventuri banoase

| andreifan a răspuns:

Vreau si eu un servar rpg de samp