| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| Constantin_Antonio_1920 a răspuns:

Asta e cel mai tare sv de roleplay va rog cand intrati spuneti ca va adus yoo_anto1

| Shi_Atat_Oty_1997 a răspuns:

HostName: VZG RPG - Distractia nu se termina aici
Address: 86.124.128.28:7777
Players: 0 / 50
Ping: 19
Mode: • VZG:RPG v1.1 •
Map: • LS • SF •

VA ASTEPT PE SERVER!

| MosuPlayed a răspuns:

RPG.PLAYED.RO Este un sv recent deschis si foarte frumos. Merita incercat.

| AndreiUNJucator a răspuns:

[www.played.ro]
Avand in vedere gamemode-ul si comportamentul exemplar al adminilor pot spune ca serverul RPG.PLAYED.RO reprezinta un mare succes. Mai multe detalii pe www.played.ro
Intrati sa va convingeti!

| Claudiu_XDjx_1998 a răspuns:

Nu ai auzit inca de comunitatea THEG? Este ceva surprinzator, haide sa iti explic cum sta treaba! In prezent, comunitatea noastra detine un server de Counter Strike, unul de Minecraft si cel mai important un server de SA:MP. Detinem si un post de radio.Acceptam DNS-uri de toate felurile, in afara de servere de SA:MP.

Organizam campionate de FIFA 07, 8 ball pool Championship, League of Legends tournament si HAX ball championship.

Serverul de SA:MP are un Game Mod atragator. Dupa wipe au fost 117/150 playeri online. Acum avem un flux zilnic de 80+ playeri, si serverul esti intr-o continua dezvoltare. Event-uri frumoase si distractive in fiecare zii, in nici o cilpa nu te vei plictisii. In zilele de 11-12 august 2014, vor fii o multime de event-uri, deoarece o sa fie THEG Days.

Ia-ta eventul special pentru THEG days : http://theg.ro/forum...-special-event/ si lista cu event-urile ce vor avea loc in aceste doua zile: http://theg.ro/forum...gram-theg-days/

Ia-ta aici o prezentare a serverului: https://www.youtube....h? v=yEFy5zvrNV0

Job-urile au un profit excelent, iar banii nu ii vei face foarte greu.

Farmer:

Trucker: Are un anumit traseu cu 3 checkpoint-uri diferite.

Fisher.

Pizaa boy.

Garbage Man.

Woodman.

Factiunile serverului sunt:

-Los Santos Police Departament => HQ: http://i.imgur.com/0CNiSng.jpg

-National Guard=> HQ: http://i.imgur.com/5vI1nb1.jpg

-Federal Bureau of Investigation=>HQ: http://i.imgur.com/Ya5AKvE.jpg

-Hitman Agency=>HQ: http://i.imgur.com/onUqCuT.jpg

-News Reporters=>HQ: http://i.imgur.com/QsW41au.jpg

-Taxy Company =>HQ: http://i.imgur.com/uVIij2d.jpg

-Los Aztecas=>HQ: http://i.imgur.com/e2xULv8.jpg

-Ballas=>HQ: http://i.imgur.com/QrfCVgE.jpg

-Grove Street=>HQ: http://i.imgur.com/OoD8EkC.jpg

-Los Vagos=>HQ: http://i.imgur.com/GFyC085.jpg

-School Instructors=>HQ: http://i.imgur.com/nRwj66h.jpg

Avem un sistem de war bine pus la punct, cu un sistem de teritorii, pentru care se bat mafiile: http://i.imgur.com/JiPZm9O.png

Forumul nostru este: http://theg.ro/forum/

UCP: http://ucp.theg.ro/

Daca v-am facut sa va aluturati, ce mai asteptati? Adaugati la favorite RPG.THEG.RO, staff corect nu facem deosebiri intre playeri. Va asteptam ps server.

| Marian586 a răspuns (pentru Alexandru_Cirstoiu_1985):

Cum se numeste serverul

| H_Alex_1997 a răspuns:

89.33.242.97:7777 este un servar foarte bun B-zone rpg2 baga si codu asta ind te loghezi si te voi ajuta 142471

| Schipi97 a răspuns:

Forteam este un server de sa-mp rpg cu un gm unic in Europa.Detalii :
Factiuni:
Police Departament
Federal Bourneau Of Investigations (FBI)
National Guard
Grove Street
Ballas Gang
Russian Boys
Los Fiore
HeadHunterz
Yakuza
Studio ProTv
Hitman Agency
Taxi ABC
Primarie
NFS

Joburi :
Pescar (Castiguri incepand de la 10k pana la 130k)
Miner
CarJacker
ArmsDealer
Mechanic
Trucker
BusDriver
SMURD
PostMan
Furniture Dealer
Beach Career

Alte informatii:
- HQ pentru fiecare factiune
- Sonerie la case ( tastati /sonerie,iar cel ce e inauntru primeste un mesaj "cineva suna la usa casei tale,iesi sa vezi cine e...")
- Sistem de viol
- Bomba(terorism)
- Dialog login/register
- Sistem permis de conducere (sala + oras)
- Infobox taxi/bus,permis,logare!
- Porti,bariere pentru politie si mafii!
- Sistem de spart magazine!
- Sistem trunk
- Sistem de tunat
- Sistem de notite ( /anotite /cnotite /snotite)
- Sistem de diplome ( /adiplome /diplome) - inveti limbi straine la libraria LS
- Sistem - puncte de suspendare pentru permisul de conducere!
- Pentru politie sunt flashbang-uri, fumigene, sistemul de tazer este cu electrosoc ( /electrosoc /relectrosoc )
- Sistem - chemare intariri LSPD (/intariri - toti din poltiie primesc un mesaj ca X are nevoie de ajutor si va fi plasat un checkpoint cu locatia lui!
- Spalatorii haine ( exista o bara deasupra HP-ului, iar cand se umple trebuie sa va spalati, fiindca va scade viata)
- Club + parcare in locul restaurantului de la LSPD!
- Bandane pentru cei din gang-uri.
- Locatii ale factiunilor 80% unice!
Mai multe puteti vedea direct pe server, nu mai tin minte tot pentru a mai descrie!

Comenzi Politie
:: Politie :: {E0EAF8} (/r)adio (/d)epartment (/m)egafon (/su)spect /mdc /arestez /deservici /pcautati");
:: Politie :: /civilpd /controlez /controlezpo /confisc /amenda (/guv)ern /ram /swat /aswat /copuntie");
:: Politie :: /intariri /faraintariri /ultimapel(/tlc) /iaulicenta /leg /dezleg /undercover /electrosoc /relectrosoc");
:: Porti PD :: /dusa /dcelula /icelula /dsecret /isecret");
:: Baricada :: /crearebaricadalunga(/cbl) /stergerebaricadalunga(/sbl) /creareperete(/cp) /stergereperete(/sp) /crearecon(/crc) /stergerecon(/sc)");
:: Baricada :: /crearefum(/cf) /stergerefum(/sf) /crearebaricadascurta(/sbs) /stergerebaricadascruta(/sbs)");
:: Carnet :: /daupuncte /scotpuncte /vezipuncte");
:: Altele :: /flashbang /nightvision");

IP:93.119.26.243:7777 Forum:www.ForTeam.ro/forum Scripter:RedForce

| Marian_Calin_1985 a răspuns:

Va invitam pe comunitatea Diavola.ro, o comunitate veche de gaming deschisa in 2008.De ce sa vii si tu?
- Avem un staff foarte dragut care va poate ajuta in orice problema

Serverele sunt foarte bine scriptate, nu veti avea probleme cu lagul, buguri sau alte neplaceri.
Serverul de samp este o combinatie de Roleplay si Godfather, si va asigur ca nu veti mai gasi acest mod nicaieri pe net, fiind facut de la 0 de scripterii nostri.
-In momentul de fata dispunem de servere precum :
[list][*]cs.diavola.ro (server de 1.6
[*]zm.diavola.ro (server Counter Strike Zombie mod)
[*]Knife.diavola.ro (server Counter Strike Knife mod)
[*]TS.diavola.ro (server TeamSpeak)
[*]SaMp.DiaVoLa.Ro (Server Grand Theft Auto-San Andreas multiplayer-Game Mod UNIC)
[*]Metin2 Diavola (server Metin2-(Hard PVM))
[/list]
Deasemenea acestea sunt bine scriptate, nu veti avea probleme cu lagul, buguri sau alte neplaceri.
- Daca detineti un server populat, il puteti aduce la noi in comunitate, facand o cerere de DNS respectand regulamentul. De asemenea detinem in comunitate si serverele partenere cum ar fi :
[list][*]HNS.diavola.ro (server Counter Strike HNS mod)[/list]
-Daca aveti un spirit competitional va asteptam sa intrati in echipele noastre de :
League of Legends
Biliard
Fifa 2007
Se vor deschide multe alte competitii in curand! La cupe puteti castiga diverse premii (accese pe unul din serverele comunitatii, masina personala pe serverul de SaMP, Semnatura / Avatar din partea echipei de Designeri si altele)
- Avem un forum foarte bine intretinut, unde puteti discuta despre multe teme (Sectiune de spam, sectiune de fotbal/muzica/gaming etc)
- Puteti face cerere de avatar/semnatura/wallpaper etc in sectiunea de photoshop. Va asigur ca designerii nostri nu va vor dezamagii si va vor oferii lucrari extraordinare.
- Daca aveti talent in photoshop, puteti aplica ca designer in probe (30 zile), ca pe urma daca sunteti priceput puteti devenii designer normal.
- Multe alte surprize, dar va asteptam pe comunitatea noastra ca sa va convingeti singuri.

Si desigur fiti langa noi peste tot
pe Facebook: https://www.facebook.com/DiaVoLa.RO.Community
pe youtube: http://www.youtube.com/channel/UCHbkH9NYcafzbBQb4qUsU6g
si pe forum: diavola.ro/forum

Have fun & Feel the game!

| raull121 a răspuns:

- HostName: BlackDevil - Romania [0.3z]
- Address: 93.119.26.248:777
- Players 72 / 100
- Mode: BlackDevil RPG

- Map: San Andreas

Despre BlackDevil Romania

GTA BlackDevil a fost deschis în vara anului 2013, ajungând la performanţe enorme până în prezent. Serverul de SAMP e cel care-l promovează în prezent şi pe care l-a promovat şi în trecut, ajungând la un număr de jucători de 100. Încercăm să oferim jucătorilor un ambient plăcut şi cât mai multă distracţie în joc.

Descrierea serverului de SA:MP

Police Departament(Departament)
Spoiler
Federal Bureau of Investigation(Departament)
Spoiler
National Guard(Departament)
Spoiler
Hitman Agency(Mixt)
Spoiler
The Cuneo Family
Spoiler
The Corleone Family
Spoiler
The Barzini Family
Spoiler
The Tattaglia Family
Spoiler
The Yakuza Family
Spoiler
The Stracci Family
Spoiler
Taxi Company
Spoiler
School Instructor
Spoiler
Mechanic Company
Spoiler
News Reporter
Spoiler

Joburi
Spoiler

Detectiv (Nu se câştigă BANI, necesită skill 5 pentru a intra într-un departament sau Hitman)
Avocat (Nu se câştigă bine, eliberezi oamenii din închisoare, dar ai nevoie de un accept lawyer de la un poliţist)
Traficant de droguri (Se câştigă binişor, mafioţii cumpără droguri pentru a-i ajuta la waruri pentru a-şi genera HP)
Traficant de arme (Nu se câştigă bine, lumea preferă să cumpere arme legal, din gun shop-uri)
Boxier (Nu se câştigă bine)
Gunoier (Se câştigă bine)
Fermier (Se câştigă bine)
Camionagiu (Se câştigă foarte bine, recomandăm începătorilor)
Lawn Mower (Se câştigă bine şi rapid)
Fisherman ( Se câştigă bine şi rapid)
Pizzaboy ( Se câştigă bine şi rapid)

Dacă doreşti să faci legea în oraşe întră într-unul dintre departamente.
Dacă doreşti să cucereşti oraşele Los Santos şi Las Venturas intră într-una dintre mafii.
Dacă doreşti să munceşti şi să câştigi banii intră într-una dintre facţiunile paşnice.
Dacă doreşti să fii primar va trebui să-ţi faci reputaţie şi să te voteze lumea.
Dacă doreşti să ucizi oameni pe o sumă de banii intră în Hitman Agency.

Sistemele Serverului

- Help system
Spoiler

Folosiţi comanda /help pentru a putea selecta pentru ce aveţi nevoie de ajutor
Puteţi să selectaţi pentru ce aveţi nevoie de ajutor: VIP Help, Leader Help, Admin Help, Helper Help, General help, etc.

- Admin system ( /admins )
Spoiler

Sunt administratorii serverului, ei se aleg prin vot de către fondatori şi administratori.
Ei se ocupă de jucătorii de pe server şi codaţi
Ei se ocupă cu propuneriile pentru viitorii lideri.
Dacă aveţi vreodată o problemă folosiţi /report.

- Helpers system ( /helpers )
Spoiler

Ei se ocupă cu ajutarea celor care sunt începători pe server.
Ei oferă informaţii tuturor, tot timpul când aveţi nevoie de ei.

- Rob System

Puteţi folosii comanda /rob dacă aveţi level 5+
Dacă ajungeţi la checkpoint cu Robvan o să primiţi o sumă de BANI.
Dacă muriţi o să pierdeţi checkpointul şi banii.

- VIP system
Spoiler

Se poate obţine prin donaţie sau dacă eşti loial serverului.
Sunt 3 nivele VIP, cu cât eşti mai mare în nivel cu atât ai mai multe accese.
Puteţi să discutaţi pe chatul VIP-ilor /vc

- Premium account system

Se poate obţine prin donaţie sau dacă eşti membru loial sau prin donatie.
Beneficiati de o masina ( House Car Owned By : )

- War system

Un lider poate declara altui lider war cu comanda /war nume preţ.
La sfârşit de war banii vor intra în HQ.
Se poate folosii /warlist pentru a vedea jucătorii aflaţi, din ce mafie fac parte şi câte kill-uri si decese au.

- Turf war system

Se poate folosii comanda /rivalwar de către lider şi warul se declanşează doar dacă liderul mafiei adverse este online şi sunt în ambele mafii minim 3 membrii.

- Car system ( Firstcar, Secondcar, Thirdcar, Fourthcar )

Adaugam noi cand credem ca trebuie.

Firstcar: sunt maşini primare, se pot cumpara din DealerShip sau de la jucatori.
Secondcar: sunt maşini secundare, se pot găsii prin oraş sau la jucători.
Thirdcar: a treia maşină, se pot găsii prin oraş sau la jucători.
FourthCar: a patra maşină, se pot găsii prin oraş sau la jucători.

- Car Register system

Vă puteţi înregistra maşina la primărie folosind comanda /buyplate.
Puteţi selecta un judeţ, numărul şi caracterele.
Numărul va apărea pe placuta matricola din spatele masinii.

IMAGINI

Turfs
Spoiler

DealerShip
Spoiler

Los Santos
Spoiler

War Stats
Spoiler

Cum arata un biz
Spoiler

Cum arata o casa
Spoiler

Examen Center
Spoiler

Spawn LS
Spoiler

Hotel
Spoiler

GPS System
Spoiler

| COkOS a răspuns:

HostName: VIBEPLAY GF | Aplicatii helper si lideri deschise
Address: gta.vibeplay.ro:7777
Players: 6 / 50
Ping: 28
Mode: VIBEPLAY RPG
Map: San Andreas

| catx4ever a răspuns:

Te astept pe servaru asta e deschis nou are hostul de 3 zile si peram sa face rost de pleyeri

| geoboss456 a răspuns:

Sunteti nabi? voi nu vedeti diferenta dintre RPG si RP? eu sunt cu RP-urile sunt mai interesante

| Zor_Kidd_1993 a răspuns:

HostName: Devil RPG | New Beggin in RPG
Address: 46.102.116.26:7777
Players: x / 50
Ping: 10
Mode: rGaming RPG v0.2.1 BETA
Map: San Andreas

La 10 player on BIG EVENT

| ClauCatalin a răspuns:

HostName: Los Santos RolePlay Romania
Address: 188.213.212.172:7777
Players: 9 / 50
Ping: 19
Mode: LSL RP v5.0a
Map: Los Santos

| Grigore_Budac_1987_7c6Y a răspuns:

HostName: Diamond RolePlay | diamond-roleplay.esy.es [0.3z]
Address: 89.33.242.224:7777
Players: x / 100
Ping: 56
Mode: Roleplay v3.1.2b
Map: Los Santos

| Debu_Cosmin_1999 a răspuns:

FireZone RPG (SERVER NOU)
Address:188.241.14.19:7777
Forum: FireZone.ucoz.ro
Se cauta STAFF!

| Nicula_Marian_1998 a răspuns:

Samp.ecila.ro:7777

| Boghiu_Iulian_1998 a răspuns:

HostName: Redmind-RPG - 20 pp + 1, 1kk celor noi - am revenit
Address: 188.212.106.214:7777
Players: 4 / 50
Ping: 18
Mode: RPG Romania 0.2.68-1
Language: -

Va asteptam sa intrati pe server. Eventuri zilnice, STAFF prietenos.

Toate factiunile sunt in cautare de membrii.

| YoBinder a răspuns:

Samp.Bnzone.ro lv 3 masina personala + lv 5 arma personala ...ai sanse la helper si daca aduci playeri chiar si la admin!

| bluegaming a răspuns:

HostName: [RO] RPG.BlueGaminG.Ro
Address: rpg.bluegaming.ro:7777
Players: 250 / 1000
Ping: 11
Mode: BlueGaminG RPG [ v2.0]
Map: LS / LP
Se cauta ADMINI, LIDERI, Eventuri multe
Vizitati forumul : http://Www.BlueGaminG.Ro

| Zoom_Laur_1990 a răspuns:

Nu ai auzit de United Society? Este cea mai noua comunitate care dispune de un server de Sa-Mp si a dovedit ca are Admini demni de functie!

Aici gasesti /lasergun, pentru a pune laser la arme, poti beneficia de /opencase, unde vei castiga diferite premii!
Gasesti factiuni serioase si distractive in acelasi timp!
Suntem cei mai noi 'de pe piata', ajuta-ne la dezvoltarea acesteia iar noi te v-om ajuta la un gameplay cat mai placut!
Poti accesa forum-ul nostru: http://forum.u-society.ro
Sau RPG Panel(dupa ce iti faci cont pe serverul de sa:mp): http://panel.u-society.ro//login.php

Ne orientam pe un GameMode de gen RPG(Role Play Gaming).
Pe viitor v-om beneficia de diferite servere, precum cs si asa mai departe.

PRECIZEZ din nou, suntem la inceput, dar daca ne strangem cat mai multi, v-a fii cat mai placut!
Nu ezita sa testezi GameMode-ul nostru! Este unic si frumos si in plina dezvoltare! Asteptam si propuneri pe forum!

Inca ceva de stiut: Cand te vei inregistra pe server, te v-a intreba daca te-a adus cineva, tu vei da YES si vei scrie: Laur.eXe
Iar eu te voi ajuta cu bani, masini, casa si o factiune buna! +diferite bonusuri pe parcursul sederi tale alaturi de United-Society!

HostName: U-Society RPG - We are playing united
Address: RPG.U-SOCIETY.RO:7777
Players: (In dezvoltare, irelevant)
Ping: 31
Mode: US v1.0.14
Language: English

| WolfRo23 a răspuns:

Servar samp
bottle.ro
85/100
te asteptam

| gamersamp12 a răspuns:

[CC-RP] Romania Roleplay [0.3.7] este un server roleplay romanesc recent deschis, contul il faci in joc dupa ce raspunzi la intrebari dai /q si astepti ca contul tau sa fie activat.

| Union-Zone_Clifton_1999 a răspuns:

HostName: Rpg.Rangfort.Ro | Maine aleg la 20 on lideri!
Address: 93.119.25.121:7777
Players: 6 / 50
Ping: 50
Mode: RPG l RF v1.0.0
Language: RO / EN

| Denis12345678910 a răspuns:

Serverul RPG.J2P.RO dateaza din Octombrie 2010. Din 2010 pana in prezent serverul nostru nu a fost o zi offline, deci suntem un server serios, cu vechime de peste 5 ani.
Stafful nostru este: integator, sociabil, prietenos, activ si foarte matur dand dovada de profesionalism si seriozitate in orice situatie.
Principiile noastre de baza sunt: egalitatea si democratia! Pe serverul nostru nu exista sistem de donatii, deci orice player este egal, orice bun se obtine doar prin munca / joc.

Serverul dispune de urmatoarele sisteme :

- Sistem masini personale (fiecare jucator va avea pentru inceput 2 sloturi pentru masini personale, odata cu cresterea in level va putea sa isi cumpere mai multe sloturi de prin platforma forex ). (Detalii la sistemFOREX).
- Sistem resedinte personale (fiecare jucator va avea pentru inceput 2 sloturi pentru afaceri personale, odata cu cresterea in level va putea sa isi cumpere mai multe sloturi prin platforma forex ). (Detalii la sistem FOREX).
- Sistem afaceri personale (fiecare jucator va avea pentru inceput 1 slot pentru afaceri personale, odata cu cresterea in level va putea sa isi cumpere mai multe sloturi prin platforma forex ). (Detalii la sistem FOREX).
Fiecare jucator va putea detine un numar infinit de masini, case sau afaceri. Singura conditie este sa si le permita.
- Sistem masini second Hand - acest sistem ofera jucatorilor posibilitatea sa achizitioneze masini second hand la un pret mult mai mic decat cel din Dealership. Fiecare jucator de pe server are posibilitatea sa isi vina masina la un alt jucator sau sa o vanda direct la dealership, daca o vine la dealership masina va fi automat parcata in parcarea de la dealership cu un pret mai mic de 20-50 % decat pretul de la dealership.
- Sistem salvare tunning - acest sistem permite jucatorilor sa isi salveze tuningul facut masinilor personale.
- Sistem KM masini - acest sistem salveaza kilometri parcursi cu masinile personale.
- Sistem vanzare afaceri & resedinte personale - acest sistem permite jucatorilor sa isi vanda afacerile & resedintele personale catre alt jucator pe o suma forex (PlatumBar), deci daca ati cumparat o casa personala si dupa un timp doriti sa o vindeti, aveti 2 posibilitati, sa o vindeti cu /sellhouse sau /sellhouseto, daca o vindeti cu /sellhouse o vindeti statului si veti primi valoarea casei, adica suma cu care ati cumparat-o.
In schimb daca o vindeti cu /sellhouseto aveti posibilitatea sa o vindeti altui jucator, asta inseamna ca puteti face profit. O puteti vinde doar cu mondeda de schimb PlatiumBar (SISTEM FOREX).
- Sistem imprumit - acest sistem va permite sa imprumitati o suma de bani de la banca, suma este cuprinsa intre 10.000 - 100.000 $.
- Sistem impozit - acest sistem ajuta economia serverului sa ramana in parametri RolePlay, asta inseamna ca toti jucatorii cu level mare si cu averi foarte mari vor plati un impozit la fiecare payday. Impozitul este calculat in functie de masini, resedinte si afaceri detinute cat si nr. de sloturi: vehicule, case si afaceri. Mai exista si un impozit pe averea $, care variaza de la 1% pana la 35% (in functie de avere si level). Deci ca sa "scapati" de impozitul de avere cash+depozit bancar, investiti in FOREX, deoarece nu exista un impozit pe investitiile forex.
- Sistem calculator forex - acest sistem va permite sa calulati sume totale in $ a unor monedele forex.
- Sistem war /turfs - acest sistem permite factiunilor de tip mafii sa se "razboiasca" pentru teritorii. Aceste teritorii se afla in Los Santos, San Fierro, Las Venturas. Cu cat mai multe teritorii detinute cu atati mai multi bani primeste factiunea la fiecare payday in seiful factiunii.
- Sistem seif factiune - acest sistem permite membrilor factiunilor sa depuna bani, drugs, mats in seiful factiunii, in schimbul banilor depusi fiecare membru va primi drugs / mats. Liderul poate extrage sume din seif si oferi salarii / preme membrilor.
- Sistem Pariuri cai si Lotto(Jackpot)
- +++ Multe alte sisteme pe care va lasam sa le descoperiti singuri.

Serverul nostru dispune si de un UCP prietenos find usor de folosit : LINK

Mai jos o sa va explic o parte din sistemele noastre UNICE :

☼ Sistem Forex - Pe serverul nostru pe langa traditionalii dolari $$$ exista si monede de schimb FOREX. Mai jos v-am detaliat acest sistem.
Comanda aferenta contului Forex este /forex (afiseaza toate detalile si comenzile disponibile) comanda se poate folosi numai din Sediul Forex.

GoldBar : un GoldBar nu are o valoare fixa, valoarea lui variaza in functie de cativa factori foarte importanti, cum ar fi: inflatia, economia, rezervele de $ ale trezoreriei nationale. Cota de vanzare/cumparare GoldBars se poate schimba maxim odata pe zi, minim odata pe luna. Un Goldbars poate avea o valoare minima de 10.000$ si o valoare maxima de 135.000$
PlatiumBar : PlatinumBars se pot achizitiona doar cu moneda de schimb GoldBar nu cu cash $. Cota de vanzare/cumparare a unui PlatinumBar se stabileste in functie de inflatia monedei GoldBars si se poate schimba maxim odata pe luna si minim odata la 3 luni. Momentan pretul unul PlatinumBar este de 5Goldbars.

Inflatia creste: cand se cumpara GB (daca inflatia creste prea mult, nu se mai pot cumpara GB, ci doar vinde pana inflatia ajunge la cote normale)
Inflatia scade: cand nu se cumpara ori cand se vand prea multi GB intr-o zi (daca inflatia este prea scazuta nu se mai pot vinde GB, ci doar cumpara pana inflatia este stabilizata).
Inflatia nu este afactata la cumpararea de PB (PlatiumBar).
Inflatia se calculeaza si in functie de fondurile Banci Nationale/Trezoreriei San Andreas cat si economia serverului.
Pentru tranzactiile de vanzare GoldBars se percepe un comision de tranzactie/transformare in $ de 9%. Pentru tranzactii in Platinumbar nu se percep comisioane/costuri extra.

Cu acesta platforma se pot cumpara urmatoarele :
Sloturi extra pentru vehicule personale;
Sloturi extra pentru resedinte personale;
Sloturi extra pentru afaceri personale;
Masini de colectie;
Case Forex (mape UNICE);
RespectPoints;
Minus Warnings;
Minus FactionWarnings;
Toate skillurile la toate joburile.
☼ Sistem nivel RolePlay.
Fiecare jucator nou va incepe cu un nivel de cunostinte RP. Nivelul va fi 0. Nivelul RP va aparea la status.
Pentru a capata un nivel cat mai de cunostinte RolePlay, va trebuii sa va inscrieti la anumite cursuri RolePlay, la seminare si bineinteles sa luati niste teste cu dificultati diferite in functie de level-ul RP pe care doriti sa il aveti.
Nivelul RolePlay va fi maxim 5, nivelul RolePlay va putea ajunge si la -3.
Pentru ce aveti nevoie de aceste nivele?
--Nivelele RolePlay va vor ajuta sa obtineti functii importante pe server, cum ar fi : Lider, Helper, Admin. (Nivel RolePlay 3+)
--Jucatorii cu nivel scazut 0; -1 vor fi catalogati drept jucatori No-RP, asta inseamna ca vor intra greu in factiuni si nici nu vor avea sanse la functiile mentionate mai sus.

☼ Serverul dispune de peste 350 resedinte care valoreaza incepand de la 30.000 $ pana la 20.000.000 € (palate), cu leve intre 2-30, cat si peste 35 de afaceri personale.
☼ Serverul nostru dispune de HQ-uri pentru factiuni UNICE.
☼ Serverul nostru dispune de 13 joburi, curand vor mai fi adaugate 3.
☼ Serverul nostru are in total 16 factiuni.
Factiunile se afla in toate cele 3 orase, Los Santos; San Fierro; Las Vegas. In fiecare oras veti gasi 2 mafi.

☼ FACTIUNI Guvernamentale & Pasnice :
Los Santos Police Departament
Federal Bureau of Investigation
SA Army
Medical Department
The Government
Taxi
School Instructor
News Reporters
Remorcari Auto
​☼ FACTIUNI Neguvernamentale & Mafi :
Hitman Agency
The Triads
Cobras M&G
Grove ST
Hooligans BGD
Yakuza

| Madalin2296 a răspuns:

HostName: Reality-Gaming - Actiunea incepe in Los Santos!
Address: rp.reality-gaming.ro:7777
Players: 11 / 50
Ping: 22
Mode: RG:RP 1.0
Language: Romanian

Va oferim cateva informatii despre UCP :
Factiuni:
Police Departament
Medic Departament
Taxi Company
News Reporter
Grove Street Family
Ballas
National Guard
Hitman Agency
Los Santos Council
Federal Bureau of Investigation
Varios Los Aztecas
The Triads
Puteti depune : reclamatii, sugestii, raportari de buguri, aplicatii pentru factiuni, cereri unban si cereri de recuperare.
Puteti participa la concursuri : dati share paginii noastre de FaceBook o data la 5 ore si castigati bonusurile mentionate in UCP.
Puteti vedea : casele, afacerile, enterprise-urile, vehiculele din dealership cat si pe cele din targul auto.
Avem si o categorie de statistici ce contine : lista adminilor, a leaderi-lor, a jucatorilor, a jucatorilor banati, a jucatorilor activi cat si a celor inactivi.
Va vom oferi cateva informatii despre server :

Când iți cumperi gradul premium ai toate comenzile incluse și expiră automat după un timp.
Când intri la Pay N Spray intrii automat in modul fantomă pentru a nu te lovi de alt jucător.
Exista un enterprise 'Vama' care taxeaza fiecare vama din San Andreas.
Taxele la enterprise-uri: Reparatii vehicule (Maxim 100k), CNN (Maxim 500$ per cuvant), Gas Company (Maxim 100k)
Când tastezi /fill iți este setat rezervorul plin.
Examenul de condus constă in mici intrebări fără traseu.
Am implementat inchirierea vehiculelor & poți inchiria Maverick și de asemenea există 2 Enterprise care taxează inchirierea vehiculelor & elicopterelor.
Am implementat un sistem de contorizare skill pentru joburile: Mechanic, Pescar, Detectiv, Traficant de Arme & De asemenea acest nivel de aptitudine la fiecare job in parte iți aduce un avantaj (Timp de așteptare, Maxim pești prins, Maxim Mats, Șanse de reparație / făcut plin)
Enterprise-ul care taxează reparația vehiculelor la Pay N Spray costă 4.500$ pentru a incuraja jucătorii să facă jobul Mechanic.
Am implementat slujba traficantului de arme, când ridici materialele și mergi cu ele la destinație poliția e anuntată de asemenea ai de plătit o taxă care se duce in Enterprise-ul Traficurilor de Arme + Mats intră in Inventar și pot fi aruncate pe jos oricând.
Prețul armelor a fost mărit la Ammu Nation & prețul licențelor pentru a incuraja traficul de arme și utilizarea armelor fără licență.
Veti găsi pe server și un gShop (Pachet Premium, Hidden disponibil doar cu GP și altele)
Puteți pune Hidden pe mașină doar când cumperi din gShop.
Am implementat un sistem de prietenie care ne anunță când amicul intră in joc și de asemenea când acesta este online avem o scurtătură pentru a trimite sms-uri și apelare.
Am implementat si un Târgul Auto, când mergi la Dealership poți alege să vezi lista cu mașinile disponibile cu stock limitat sau lista cu mașini puse la târgul auto, atunci când cumperi o mașină din târg vânzătorul primește banii chiar și Offline și de asemenea o primești cu acea culoare deținută inainte de vânzare (Dacă avea Hidden, tu primești Hiddden-ul)
Vă puteți acesa lista de prieteni, vehiculele personale și inventarul apăsând tasta Y.
Dăca primesti warn iți apare in panel pentru a avea dovezi in diferite situatii.
Exista o securitate pentru fiecare jucator.
- Găsiți o pagină la /help cu informații despre acest sistem.
- Orice jucător iși poate activa o protecție care atunci când te loghezi cu un ip diferit față de ultimul ip folosit la deconectare iți blochează orice comandă in așa fel că nu o să poată folosi nici o comandă până nu tastează /unlock (cod) + Primești kick dacă nu introduci codul setat de propietarul contului la activarea sistemului.
Când motorul este oprit iți apar instrucțiuni despre cum să-l pornești (Folositor pentru incepători)
Puteți alege ce speedometer doriți dintre clasic și modern tastând /changespeedo
Am implementat un sistem de notificari care ne afișează mesajele in așteptare pentru noi la autentificare, precum atunci când cineva iți cumpără un vehicul din târg și atunci când intri in joc iți apare cine ți-a cumpărat vehiculul și când ți-a plătit pe acesta.

Va asteptam in numar cat mai mare, va promitem ca nu ve-ti regreta ca ne-ati ales!

Cu respect,
STAFF-ul Reality-Gaming.

| Flaviu_Moldovean_1976 a răspuns:

Daca vrei server roleplay poti incerca: HostName: Insane RPG Server | 15 online big bonus/ Big updat
Address: 93.119.26.116:7777
Players: 1 / 50
Ping: 10
Mode: Romania RPG 1.0.3
Map: RO-EN
Si zici la admini ca te-a adus MaTriX019

| SuntDur a răspuns:

HostName: FastOne RPG | Cautam Admini!
Address: rpg.fastone.ro:7777
Players: 6 / 50
Ping: 34
Mode: FastOne v1.4.8
Language: RO/EN

| AcelasiEu_Juwe_1990 a răspuns:

Salutare! Cu toții știm că dacă tot jucăm SAMP, avem nevoie de un server pe care să putem muncii, să fie primitor și practic să aibă un STAFF care să interacționeze cu playerii! Așa că eu am găsit soluția!

RPG.Go-League.Ro, este alegerea pe care puțini o fac încă și totuși nu mulți au parte de o așa atmosferă! Așa că te invităm și pe tine, împreună cu prietenii, să iei parte la o experiență uimitoare! Noi garantăm calitate și profesionalism!

Facțiunile sunt cele Classic! 14 facțiune, frumos aranjate, systemul de war este UNIC! Vrem ca voi să fiți mulțumiți de calitatea jocului, așa că am rezolvat și cu panel-ul!
Vă așteptăm cu drag împreună cu prietenii voștrii, să devenim o familie!

Economia serverului este un bine pusă la punct, permite oricui să devină miliardar și să-și facă avere destul de repede! Mai avem la spawn pentru voi, un GiftBox, care funcționează pe GPoints! Ce sunt GPoints-uri? Vă spun imediat!
GPoints-urile sunt punctele cu care putem deschide unul din cele 3 cadouri de la GiftBox și primești câte unul la fiecare PayDay ( fiecare oră ), sunt 3 cadouri, cu premii diferite!

- Cadoul 1 : 1kk
- Cadoul 2 : 50.000 Materiale
- Cadoul 3 : 2 RP-uri

Aceasta este o metodă foarte bună de a face bani, dar ideea e să stai cât mai mult ONLINE!
Sper că m-am făcut înțeles din această relatare și nu uitați că Go-League Family te așteptă oricând să devii un membru fidel!

Cu stimă,
Go-League Family

- Site : Www.Go-League.Ro/

- Forum : Www.Go-League.Ro/Forum

- Panel RPG : Www.Go-League.Ro/Panel