| Căpșuni a întrebat:

Va aduceti aminte de jocurile acelea cu cantec.
ex:
Pic, pic, pic,
Pic in sus
Pic in jos
Pic pe umar
Pic pe dos
Pic pe cap
Pic sub crac
Pic ok
Pic s- o iei
sau
Cio co la te
Cioco cioco la la
Cioco cioco te te
Cio co la te
sau
Maria. Maria s-a suit in copacel si-a gasit un biletel si pe biletel scria :
Strada uniri numarul iubiri la numarul 7 geamurile sparte la numarul 8 un copil s-a copt. si-a venit politia cu masina daciaa si pe dacia scria "STAI PE LOC SI NU MISCA".
Stiti si alte jocuri de acestea? Dau funda... happy

1 răspuns:
| Mytza98hd a răspuns:

Sanda sanda sare coarda, sari in trun picior si ai un campion, verde albastru gri, sa traiasca gargari, gargari baiat frumos si pe fata si pe dos (aici trebuie sa te intorci)