| GheorgheDumitru a întrebat:

Va merge gta 5 pe acest laptop?
http://m.emag.ro/......DR7GRBBBM/
stiu ca gta 4 va merge fara probleme dar gta 5

3 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Nu o sa iti mearga deoarece procesorul degeaba e i5, are 1.70 ghz. Placa video e destul de ok, o sa iti mearga totusi pe low dar cu destul de mult lag ( zic eu ). Un i5 ar trebui sa ai minim 2.40 ghz pe el ca sa mearga calumea. Funda? ^^

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Procesorul nu e o problema ca sa joci pe low pentru ca are 4 nuclee iar laptop-ul tau are functia turbo boost care iti creste fiecare nucleu pana la 2, 6-2, 7 GHZ in jocuri deoarece asa a fost proiectat laptop-ul dar nu strica sa iti bagi RAM in plus

| Dennisz a răspuns:

Nu va merge nici GTA IV la performante grafice maxime.
GTA V va merge cel mai probabil la permormantele minime ale graficii.
Pentru a merge bine orice joc aparut nou, cu cerinte mari, ca seria GTA IV/V iti va trebui o imbinare perfecta intre CPU, RAM si placa video.
Ceva gen : 2, 5-3, 5 Ghz i5-i7, 8 Gb RAM, 2 Gb Nvidia dedicata.