| Roliii a întrebat:

Va salut! Vreau si eu ceva jocuri bazate pe strategie economica, daca puteti sa-mi dati!

2 răspunsuri:
| Stormtrooper a răspuns:

Game Dev Tycoon, recomand. Esti un creator de jocuri, incepi intr-un garaj si trebuie sa faci jocuri care atrag atentia publicului, pentru a castiga bani. Cu acei bani iti poti mari afacerea, te muti intr-un loc special amenajat pentru acest gen de lucru, diferit fata de garaj. La inceput poti rezolva si contracte si poti ramane falit, dar te ajuta banca cu o suma de bani, cu acea suma de bani trebuie sa faci un joc care sa iti aduca un profit mai mare decat suma imprumutata pentru a plati-o bancii.

| RobertFedus22 a răspuns:

Clash of Clans, Castle Clash etc. Eu ma joc Clash of Clans de foarte mult timp. Esti interesant si merita jucat. happy