| Marius_Dărămuş_1990 a întrebat:

Vreau sa achizitionez o placa video, am un pc mai vechi, procesor Intel core 2 duo 2, 13, 2gb ram DDR2, placa de baza HP Compaq dx 2300 Microtower, si as vrea sa stiu ce placi de baza sunt compatibile, as vrea uan de 128 sau 256 mb, e buna aceasta? http://www.tocmai.ro/......43957.html Dau funda! :D

1 răspuns:
| Hitback a răspuns:

E slaba daca vrei ceva cat de cat bun uitate la placi video cu 128bit sau mai mult si frecventa proc si efectiva cat mai mare. Nu recomand sa iti iei o placa video noua pe sistemul asta pentru ca e destul de slab si nu o sa mearga la performante maxime datorita procesorului care e destul de vechi. Uita-te la un pc nou si strange bani. Cu 15 mil iti iei unu bunicel. Bafta