| Morosanu_Alex_1998 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video dedicata pentru computerul meu, dar nu reusesc sa gasesc ce slot are placa de baza. Placa de baza se numeste (ASRock FM2A58M-VG3+ R2.0). Ce slot are? Si imi puteti recomanda si o placa video buna?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Slotul este PCIe 3.0 x16. Practic orice placa video din generatia actuala o sa iti mearga.

Recomandarea mea este minim un 750ti sau chiar ceva mai bun daca ai un buget mai mare.