| Nicullet a întrebat:

Vreau sa mi iau un pc pe piese, Vreau sa stiu daca urmatoarele piese pe care le am ales sunt compatibile si bune.

1. Procesor AMD FX X6 6100, 3300MHz, 14MB, socket AM3+, Box

2.Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA

3. Placa de baza ASRock 960GM-VGS3 FX, Socket AM3+

4. Sursa Inter-Tech SL-500K, 500W

5. Memorie HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Pareri?

3 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el. Pentru uz normal (navigat internet, vazut un film etc) e ok. La jucat, nu o sa poti juca mare lucru cu placa aia video, parerea mea.

| Nicullet explică (pentru Korrawi):

In special pentru gaming il vreau. Am un prieten care are o placa aproape identica cu asta. El are GT 430 si nu a intampinat nicio problema. In: Lol. Wow, minecraft, gta, heroes of the storm si multe altele pe care le joaca.

| Korrawi a răspuns:

Nu stiu la ce rezolutie si la ce detalii vrei sa te joci, dar daca zici ca ai vazut la cineva ceva asemanator si iti place/iti convine ce face, ia-o. O poti schimba mai incolo eventual, daca e nevoie.