| gufimama123 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu mai multe despre CS exemplu : Mixuri, steam si alte chesti... Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Steam : este o platforma de jocuri la care se plateste contracostul unei liciente valide (jocul original) o licienta Counter-strike costa aprox 8 euro pe platforma steam.
Pe platforma steam cu o licienta valida in cazul de fata CS se poate juca oriunde in lume fara nici o restrictie ma refer la serverele publice.
Mix : este un meci pe un server de tip war si de obicei se joaca cu un numar egal de jucatori in ambele echipe (ex 1vs1 pana la 5vs5). Jucatorii la mix se organizeaza rapid prin orice mijloc de comunicare (yahoo messinger, skype, team speak, mIRC etc).
Meciurile de tip clan war : Sunt 2 lideri in echipa 1 si echipa 2. Doar membrii selectati (staff) pot participa la meciurile de acest gen.Mai exista si putine exceptii la care mai lipseste un om si se inlocuieste cu o alta persoana care nu face parte din "clan".
EAC (EASY ANTI CHEAT) este un program "revolutionar" daca as putea sa o numesc asa care ar bloca tentativele de a strica fairplay-ul jocului. Programul iti scaneaza alte programe din fundal si blockeaza codurile?! Ea de asemenea face si niste poze "snapshoturi" care le uploadeaza pe o pagina web a hostului de server ca urmare pentru a vedea jucatorul daca foloseste coduri de tip wallhack, aim, alte skinuri si modele decat cele oficiale.Codurile se baneaza permanent pe id-ul de steam si nu vor fi putea scoase niciodata. Aplicatia EAC ruleaza doar pe servere private war pe care ruleaza doar protocol 48 (steam only).EAC-ul se poate regasi pe mai multe platforme celebre de tip war/mix (playzeek, gathernetwork )
Pentru alte intrebari nu ezita. Bafta!