| 4n0nim a întrebat:

Windows xp SAU Windows 7?
Astept avantaje si dezavantaje

7 răspunsuri:
| 4n0nim explică:

Am uitiat sa zic ceva, eu as vrea sa va intreb intre aceste 2 windowsuri care e mai bun la JOCURI ex :Lineage II - Goddess of Destruction

| alexz44 a răspuns:

Daca ai piese bune la pc puneti Windows 7 darnu prea merg repede jocurile
eu sincer iti recomand Windows xp ca e mai usor de utilizat

| BoDySP a răspuns:

Poti sa notezi si componentele calculatorului tau? Placa video,placa de baza, memorii ram, procesor ect.

| 4n0nim explică:

Procesor Intel R Core TM 2 Duo CPU E7200 2.53Ghz 2.53 Ghz
RAM : 2GB
system type 32-bit
acum am windows 7 ultimate Service pack 1 si serios vorbesc imi merge ca dracu lineagu deci in reluare...si la un prieten care mi vecin si are procesor de 2. 50GHz ii merge perfect doar ca are 3gb rami dar eu nu cred ca conteaza asta... astept pareri in legatura cu windowsu si cu jocu. THX

| 4n0nim explică:

ATI radeon hd 2400 series
Advanced Micro Devices. INC.
Ati Display adapter (0x94C3)
Internal DAC 400 MHz
1019 MB
1920x1080 32 bit 60 hz
Genric PnP monitor
Drivers main driver aticfx32. dlletc
version. 8.930.0.0
ddi version 10
driver model WDDM 1.1

| BoDySP a răspuns:

In general ar trebui sa iti mearga dar pe windows 7 e posibil sa faca figuri! si eu am windows 7 merge in reluare ff tare incearca sa mai cumperi macar 2 gb ram si dupa daca iti face tot la fel figuri inseamna ca este de la windows eu am windows 7 ultimate pe sistem 64 bits 8gb ram si merge ca dracu.straight face

| 4n0nim explică (pentru BoDySP):

8gb ram? :O:O:O:O:O
eu am 1 si 1 sa scot 1 si sa bag 2? sau exista placa de 3? sau cum sa fac
si ii din cauza de la rami ca imi merge ca dracul ca v-am spus prietenu meu are 1 gb ram in plus si ii merge perfect