| Umbra3 a întrebat:

WoW vs Metin2? Nu pot intelege de ce unii oameni spun ca metin2 e cel mai tare e cel mai nu stiu cum? sa va spun eu ce si cum!
1.Metin2 nu se poate compara cu WoW(never)
2. Dupa un calcul facut de GameForge toate metinurile oficiale si toate privatele la un loc au peste 7 mil de jucatori intre 7-8mil iar conform Blizzard, primul WoW Burning Crusade are 11 mil de jucatori lol.Si faza culmea e ca la WoW se plateste si la metin nu dai niciun ban.
3.Metin are 1.5gb si WoW are 20Gb eu mi-am luat cu 15Gb
4.In metin2 poti calarii doar un cal pe cand in wow poti calarii rinoceri cai chiar poti zbura cu dragoni!
5.Cand a aparut metin2 totul era frumos pana cand au intrat copiii aia de 11-12 ani eu am nimerit unu de 7 ani(dependeti de pc)...pe cand la WoW joaca 98% din joc persoane peste 16 ani(eu fac parte din cei 2% avand 14 ani).
6.in metin2 ati vazut ca foarte multi jucatori incep sa cerseasca bani iteme si nu mai stiu ce pe cand la WoW nu cere nimeni nimic.
7.HACK...Ati observat ca foarte multi jucatori din metin folosesc cheat, hack si bot(de atack de trade de pescuit.).pe cand la WoW exista doar cateva hackuri si sunt prisi foarte rapid pe cand la metin2 aia nu patesc nimic.
8. Event din pastele cailor...Saptamana trecuta a fost cica event in metin2 si ce ma rog event? Flacari de 72 pe care cine sa le bata aia de 80 ca asa stie tembelu de GM si 2 ox-uri si GM nu stie sa anunte datele eventului(ora, loc, data)...pe cand la WoW se anunta eventu cu mult timp inainte(de fapt jucatorii sau invatat cand o sa fie event)iar eventu este pentru toti chiar si pentru incepatori.
9.In metin sunt foarte putine mijloace prin care sa iti faci itemele +9 pe cand la WoW sunt blacksmith cookie stone...
10.In metin exista doar cateva harti in jur de(13-16)pe cand la WoW sunt zeci de harti doar pe un singur continent deci de fapt sute de harti.
11.In metin poti sa-ti faci doar 4 caractere din 4 rase si 2 categorii(o prostie dupa mine)pe cand la WoW eu de exemplu am 7 caractere...si sunt o groaza de rase si categorii.
12.metin are sute de servere private in toata lumea.Pe cand WoW are sute de servere doar in Europa!

Intrebarea:Ce preferati WoW sau metin2?

Răspuns Câştigător
| NothingGood a răspuns:

Wow,metin2 si 4 story(metin in special) sunt considerate jocuri marfa DOAR PT ROMANI,romanul cum n-are minte,nu invata o alta limba decat a noastra,logic ca nau auzit de wow sau chestii de astea, daca se apuca zic ca e joc in nu stiu ce limba, din tot wow official nici macar 100.000 de romani nu cred ca joaca, pe metin official atatia sunt doar peun sv...asta e Romania n-am ce zice

| D1aBl00 a răspuns (pentru NothingGood):

Sa mori tu? Pai prietene eu prefer metin2 si nu Wow, nu ca nu ar fi si acesta un joc destul de bun, dar joc metin2 si joc pe un server privat francez unde tot este numai in franceza, deci nu sunt numai romani greu de cap care nu sunt in stare sa invete cateva cuvinte intr-o alta limba...

| Sp3ciaL0pS a răspuns (pentru NothingGood):

Ai dreptate romanul doreste metin2, mincraft, si cs e adevarat nu astea sunt jocurile romanilor in care suntem uni dintre cei mai buni la cs campionate ai dreptate asta-i Romania si mie imi place jocurile care le-am zis dar imi place si world of warcraft dar joc si alte multe multe jocuri uite in 2013 s-a lansat tomb raider si iubesc jocul e foarte tare sau gta5 multe multe alte jocuri care romani nu stiu.

| Ohala a răspuns (pentru NothingGood):

Corect man

| Kiddda a răspuns (pentru NothingGood):

Asa e!

362 răspunsuri:
| Danutu a răspuns:

Eu prefet Metin2 pentru ca are grafica buna nu ca WoW care are o grafica foarte urata!

Tu ai zis ca metin2 are sute de servere in Toata Lumea adica e mai bine decat doar in Europa

| LordNike a răspuns (pentru Danutu):

Metin2 are cea mai naspa grafica din lume! Nu poti compara chestia aia de Metin2 cu WoW

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danutu):

Metin2 are grafica buna?
Metin2 e cel mai prost joc MMORPG existent: pana si 4Story l-a intrecut!
WoW, RoM, chiar Allods sunt jocuri care au grafica buna sau bunicica...
Metin e atat de plictisitor...o singura rasa (uman...cum spuneam PLICTISITOR)
Nu poti modela caracterul(tot razboinicul arata la fel)+toti sunt razboinici...acum serios.
Si player, scuza-mi expresia, CRETINI!
WoW racks!
Metin ****!

| Feri a răspuns (pentru Danutu):

CE retard mintal esti cum poti sa spui asa ceva laughing))))))) loool laughing)

| dumyjunior a răspuns (pentru Danutu):

Ba copil copac.wow are doar in europa sute, dar si alte sute in restul lumii.ce bomba esti

| edyyyyyyyyyyyyyy a răspuns (pentru Danutu):

Metin2 clar este cel mai tare joc de pe planeta dupa fifa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danutu):

Grafica buna la metin?laughing mai lasa-maoh go on. Cea mai buna grafica o au urmatoarele jocuri : GTA (de orice fel desigur) si APB(All Pints Bulletin). Lasati-va de jocuri din astea si apucati-va de ceva mai bun cum am zis mai sus jocurile alea. Ele au cea mai buna grfica (Can filme mi se pare). La metin si astealalte WOW etc. is cu razboinici cacaturi din astea de prin alte secole sau inexistente pe cand la jocuri ca APB, GTA e ca-n viata reala. Sau daca nu va plac jocurile care vi le-am spus apucati-va de counter strike 1.6 3D (nu e originalul dar e bine ca nu trebuie sa-l descarci). Oricum nu jucati prea mult ca vi se urca la cap... deveniti disperatiwinking Mai bine putin decat mult s obsedat:d

| BogdyBogdan112 a răspuns (pentru Danutu):

Metin la putere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danutu):

Ai de viata ta.

| ZeDg3 a răspuns (pentru Danutu):

BA COPILE ESTI NOOB?
CUM SA AIBA WoW grafica urata..esti mai pr0st ca ala din poza! (incelegeti ce zic) Metin e cel mai prost joc din lumeeeeeeee in + aia au hack...nu vezi un jucator sa nu aiba hackkk BV DANUTU DAR SA STII CA PENTRU CA SE PLATESTE LA WoW nu e o veste BUNA...

| Okkultist a răspuns (pentru Danutu):

Esti bata, am dat intamplator de raspuns. I-ati wow si mai vorbeste dupa. LA wow s-au angajat psihologi speciali pentru a crea dependenta si a face jocul aproape de perfect. Pe cand la metin au fost angajati cu doi lei, doi prosti, cu doua idei, de doi bani cu jumatate de creierwinking Crede-ma daca ai wow, tigari, cafea, si cola, nu mai iesi din casa laughing

| c0ton a răspuns (pentru Danutu):

Esti batut in cap? Metin2 are cea mai proasta mai de necalitata grafica pe care am vazut-o pana si Mario, Minecraft arata mai bine!

A zis ca metin are sute de servere in lume. Iar WoW are sute doar in Europa adica pe tot globu ar avea mii de servere.
Se vede ca esti jucator de metin2 totusi.

| fulgerul2 a răspuns (pentru Danutu):

Fratica tu nu ai inteles idea `doar in europa` WOW are servere in toata lumea de asta e asa popular si costa bani pe cand metin e doar in europa

| CAMIOANIEEE a răspuns:

Văd că întrebarea e veche dar totuș răspund.Nu am jucat niciodata World of Warcraft dar m-ar bate gândul să-l joc.In privința cu memoria acestor 2 jocuri.Normal că WoW are 15-20 de GB dacă are hărți cu sutele, pe cănd la Metin sunt nici 20, si la hărțile din WoW sunt nu știu câte chestii si lucruri(știu astea pentru că m-am uitat la N gameplay-uri.Metinul era fain și pe private și pe oficial, dar cu copii de nici 10 ani care n-au ce căuta pe el folosesc hack-uri, cersesc iteme și bani și te înjură dacă nu ii dai un item.Eu m-am apucat de la 11 ani dar nu am făcut așa(acum am 14)am stat pe treaba mea și ceream doar 1-2k yang de la prieteni, dar acum cerșitul e la modă.Așa că m-am lăsat de metin si aș vrea pe WoW.

| ISQ a răspuns:

Metin2 = Pishat
Wow = Super extra mega coolwinking
WOW LIKE BOSS

| timioros a răspuns:

Prima data am ionceput sa joc jocuri PC in care joci singur de ex: GTA, Prince of eprsia etc.Cand am dat de Metin2, cam pe la 8, 9 ani, am zis woooooow ce joc misto, e cel mai tare din lume, pentru ca eram copil mic si nu stiam ca exista alte jocuri de genu asta(MMORPG).mi-am pierdut 4 ani de iata cu o prostie.Cand am dat de alte MMORPG-uri de genu wow, 4story, champions online etc.mi-am dat seama ca metin e o prostie:
1.grafica, questurile, caracterele etc. sunt facute doar ca sa fie facute.
2.playerii care joaca metin2 sunt hackeri, moobi, insalatori, uraciosi etc.
Pe cand wow este altfel:
1.grafica, questurile, caracterele etc. sunt facute calumea.
2. jucatorii sunt cinstiti si drepti.

deci eu recomand WOW.

| har a răspuns:

Eu unul nu mai am ce zice pentru jucatori de metin2, pentru ca orice leai zice ei o vor tine pe a lor ca metin2 e cel mai tare, etc cum a spus si nothinggood metin2 e jucat mult pentru ca multi nu au azuit de wow si nici nu stiu limba engleza prea bine, va dau un sfat, jucat metin2 apoi jucato wow dar nu in genul am jucat 3 min si l-am inchis! Asta nu e considerat joc, jucati mult timp apoi spuneti jucatorilor de wow ca nu va place.De exemplu sa va luptati cu deathwing si sa castigati, dupa spuneti ca animalutele din metin2 sunt mai tari, eu nu am nimic in potriva

| AndreiTeaca95 a răspuns (pentru har):

Taceti dracu ca Metin 2 e cel mai tare MMORPG din lume.

| Expl0de a răspuns (pentru har):

Ma. e logic ca WoW are grafica mai buna. dar fratilor... nu ne putem juca un joc care nu ne place!

| har a răspuns (pentru Expl0de):

Nu am zis sa te joci, dar sa nu veniti cu porcarii ca metin e mai bun, va jucati ce vreti...

| har a răspuns (pentru AndreiTeaca95):

Aolo ai si dovada ia sa te vad, wow are mai multi jucatori, si e mai bun din toate punctele de vedere sti sa vorbesti urat dar nu sti sa aduci dovezi adevarate...

| har a răspuns:

Eu votez wow sa stiti ca nu ma intereseaza ca va obsedeaza pe voi metin2 apropo sa imi raspundeti cand invatati sa vorbiti frumos! La metin2 sunt doar cateva "realmuri" pe un server oficial pe cand la wow sunt in jur de 300 realmuri pe un server oficial plus miile de servere private cu foarte multi jucatori.Sa nu uitam ca din numaratoarea firmei voastre metin2 are 7-8 milioane de jucatori cu tot cu serverele private din toata lumea, pe cand wow are peste 21 de milioane de jucatori doar pe original.La cate porcarii aud pe strada cu platosa de tigru +9 etc m-am saturat, daca nu vreti sa acceptati adevarul ramaneti in metin2 lumea injuraturilor, wow la cataclysm are 12 rase si 10 clase si ca sa stii nu-i acelasi lucru! Fiecare rasa are cate o istorie diferita iar fiecare clasa peste 30 de spelluri/vraji/magii cum vreti sa le ziceti, wow a fost votat cel mai bun joc mmorpg din lume cautati pe internet daca nu ma credeti, noile versiuni din wow schimba mereu cate ceva pe cand la metin2 nu schimba absolut nimic,in wow sunt bossi adevarati kel'thuzad, illidan, the lich king, deathwing, ragnaros, infernus etc... Cat despre gameplay la metin2 te plimbi cu o sabie o lance sau ce mai e in mana zici ca esti blocat asa sa nu mai spun ca nu poti sari, in wow esti complet liber si meseriile sunt mult mai multe. Uitati aici pve si un boss adevarat http://youtu.be/vVAeStLF3QA Iar aici un pvp adevarat http://youtu.be/2zXvnD_HLhA Cam asta a fost tot, acum cei acre jucati metin2 ma puteti injura ca v-am "insultat" pretiosul "joc" dar asta e adevarul nu am ce sa va fac

| har a răspuns:

Ascultati in primul rand "maxim 30 de servere de wow" asta e cea mai amre prostie, daca te uiti pe un site(nu il spun ca nu ma lasa TPU) sunt peste 800 de pagini pline cu servere private de wow in crestere avand in vedere ca stiu zeci de site-uri ca acesta. 2.Nu conteaza ce scriu site-uri din astea de exemplu top online games, uitati-va pe revista level acolo sunt cele mai bune jocuri si metin nu exista in acea revista, oare de ce?

| har a răspuns:

La cati jucatori are wow acum... cred ca la mists of pandaria o sa sparga din nour recordul, unii spun ca e praf dar asa au facut si la wrath of the lich king si cataclysm dar pana la urma tot a crescut numarul de jucatori

| har a răspuns:

Am vazut pe un server de wow ca avea un fel de... cum sa le zic un fel de scripturi ceva de protectie pentru fiecare hack de exemplu la speed hack (in wow viteza normala e 1)cand merge cineva cu o viteza gen 2 3 4 etc il detecteaza si ii da kick automat

| har a răspuns:

Aici ideea e ca sunt multi ca mine care au jucat ambele jocuri si prefera wow

| har a răspuns:

Macar daca tot va certati nu mai injurati pe aici ca destul sunt pline site-urile de astfel de cuvinte

| har a răspuns:

Pentru cine intreaba da am jucat si wow si metin2 si da imi place si cred ca wow e cel mai tare joc pentru ca totul e mult mai bun si mai dezvoltat, va repet metin2 are 7-8 milioane de jucatori si wow are zeci de milioane dupa numaratoare, la wow sunt jucatori mai cum se cade pe acnd la metin2 sunt cei ca voi cei de aici care va tot injurati, metin 2 are 1 rasa humanul si 4 vlase, wow 12 rase 10 clase probleme? Nu cred, la wow mult battlegrounduri arene etc la metin2 doar razboaie de bresle foarte naspa si trebui sa dai bani ca sa fi bun, vedeti? Fiecare lucru din wow e mai dezvoltat ca in metin2 pentru cine a zis ca ii place metin2 ca are grupuri raiduri se unesc etc noi la wow avem raiduri adevarate nu cu maimute sau alte porcarii uitati-va http://youtu.be/C-hhlk5FKxI aveti si dupa acea partea 3, daca vreti si nu credeti va dau site cu poveste jocului pe scurt, in plus cei de la metin2 nu vor recunoaste niciodata ca wow e mai bun si vor ramane la metin2, cui ii pasa, ramanem noi cei care stim, ca nu moare wow-ul fara cei de pe metin2 avem mai mult decat suficienti jucatori.Sa nu uitam ca pe multe reviste si repet nu va uitati pe site-uri cuiudate de pe internet ca oricine poate face un site si sa puna jocurile pe ce loc vrea, oricum oficial anuntat si in artocole si in reviste wow a ajuns sa aiba zeci de milioane de jucatori activi in fiecare zi si prin urmare a ajuns cel mai bun si cel mai jucat mmorpg din lume iar daca e sa fie daramat asta va zic sigur ca nu va fi de metin2 se aude de swtor de alte jocuri super dar nu de metin2 asta am avut de spus

| har a răspuns:

Bai oameni buni nu mai spuneti ca wow sa luat dupa prostia voastra de joc pentru ca primul joc cu povestea wow e din 1900 si ceva si metin e abia din 2002-2003, grafica de desene? mie imi convine decat grafica voastra zici ca ma uit la televizor cu purici, la metin 2 faci doar sa te bati si mergi, si al misiuni la fel la tot e la fel la wow ai ce face raduri, dungeonuri battlegrounduri misiuni diferite in care sunt lucruri interesante batalii, tragi cu tunurile etc etc.L ametin2 aveti gm care abuzeaza si daca se intampla ceva nu fac nimic, la wow daca faci un ticket raspund in masim 10 min si nu se lasa pana nu rezolva problema, plus ca la wow nu se pot fura itemele si in plu exista cele soulbound care le poti purta doar tu.Mexicano uitate ca am scris si mai sus ca metin2 e facut de coreeni si wow NU sa luat dupa el wow se ia doar dupa propria poveste, si ce sa ia de la metin2? ca nu are ce, cum sa faci dintr-un joc praf un joc super, e ca si cum as incerca sa fac o nava spatiala copiind dupa un cleste... daca te-ai plictisit de el nu inseamna ca e nimic metin2 e un joc repetitiv si habar nu am de ce creaza dependenta, imi place ca exista oameni ca mine "imuni" la dependenta asta prosteasca de metin2

| har a răspuns (pentru har):

Si inca ceva, qwertyx are dreptate si nici daca wow s-ar opri din productie, metin2 nu ar avea niciodata atatea jucatori

| har a răspuns:

Exista un singur wow o exista decat sa te incurci in metin2 nu stiu cum metin2 nu stiu care,mai bine ca e doar wow si e wow din America, din Europa, etc... si stai linistit ca nu e doar in engleza, cauta pe youtube gasesti acolo si franceza si italiana etc, de ce nu e in romana? Ca romanii se preocupa cu porcaria de metin2 si lear lua anii intregi sa traduca wow

| har a răspuns:

Nu jucam o ora? Eu am jucat luni ca sa il testez si e o mare prostie, dar tu vorbesti? pun pariu ca nu ai ajuns in wow sa il omori pe lich king, sau deathwing sau sa faci tot setul cu honor ori setul cu arena point, metin2 e superior doar unei furnici wow e mai bun din toate aspectele clase,rase,dungeonuri,pvp, pve, gm adevarati si mai ales la numarul de jucatori bineinteles ca voi nu veti intelege niciodata, dar noi cei acre jucam wow ne saturam sa spunem aceleasi lucruri din nou si din nou, iar voi nu reusiti niciodata sa dati un singur motiv ca metin2 e mai bun, nu ma luati ca grafica mai buna(e de fapt jalnica), pvp(praf), pve(bateti catelusi) dati un motiv adevarat ca pana acum niciunul nu a zis

| har a răspuns:

Asadar,logic ca acei jucatori fideli au venit sa apere metin2 cu lucruri neadevarate cum ar fi ca ar ave abrafica mai buna ca are chestii mai bune etc, adevarul e ca nu are nimic in plus, daca pana acum nimeni nu a zis nimic cu care metin2 ar putea intrece wow-ul banuiesc ca wow a castigat.Nu zic sa va lasati de metin2 de fapt spun ca vreti sau nu vreti metin2 a fost cu mult intrecut de wow iar asta arata si numarul de jucatori si jocul in sine, daca va place metin2 mai mult nu inseamna ca e mai bun si nici invers, dar cand wow are mai multi jucatori, rase mai multe clase, grafica mai buna si tot restul atunci e clar

| har a răspuns:

Pai si asta ce legatura are?

| har a răspuns:

Didii degeaba spui asta cand wow are servere peste tot si metin2 doar in Europa si e si demonstrat.Andrei nu stiu nimic de trade hack dar metin2 nu poate fi mai bun decat wow daca wow are mai multi jucatori...

| har a răspuns:

Eu nu zic ca metin2 nu e bun in anumite privinte, dar problema e ca nu ai cum sa spui ca e mai bun ca wow din motive de gen grafica(care clar nu e mai buna ca wow) sau ca are prea multe rase/clase asta dinpotriva e bine ca ai de unde alege...

| har a răspuns:

Nu stiu ce credeti voi dar warcraft 3 e de strategie, mie metin 2 nu mi se pare de strategie, tactica din metin2 nu prea inteleg la ce va referiti,la faptul ca mergi si omori nu prea e cine stie ce, la wow pe langa asta faci misiuni distractive, participi la batalii, sau sunt misiuni de genul sa te catapultezi sa ii abti cu catapulta, sa arunci cu bombe din aer...Si game4forge sper ca glumesti :O l-a wow s-a muncit ani intregi, dar chiar cred ca glumesti

| har a răspuns:

Dinou aceeasi poveste, bine sa o luam de la capat...costrasel,metin2 nu e mai bun pentru ca pe serverele private cresti mai repede calaresti orice faci repede bani,daca te duci pe un server privat de wow poti creste mai repede faci bani usor etc,hackeri in wow, fi serios, din cate vad nu sti care e treaba cu wow-ul si din cate spui nici nu pari sa fi jucat mai mult de cateva ore, in wow hackeri vezi doar pe serverele private si foarte rar chiar si acolo, pe cel original din milioanele de jucatori ai noroc sa gasesti 2-3 cu hack care peste maxim o ora au ban, daca ii spui cuiva care joaca acum pe original ca vrei sa intri in wow cu hack iti va spune:"Hahaha, mult succes dar nu cred ca vei mai juca wow...".
Apoi la "gameforge a facut mai multe jocuri decat blizzard" nu conteaza cantitatea ci calitatea, peu de exemplu prefer 4 jocuri tari decat 1000 praf, ma rog nu zic ca cele de la gameforge nu ar fi bune, ca si mie imi place ikariam si astea dar e un exemplu.La eventuri cred ca toate jocurile au o avea metin2 multe dar wow are o gramada in calendar(automate) si in plus cele pe care le face gm, la categoria asta as zice ca sunt egale metin2 cu wow.La calarie wow e mai bun pentru ca desi ambele jocuri au multe mounturi wow are o gramada,are si de calarit si de zbor, dragoni, grifoni, phoenix, etc.La itemele gratis nu vad care e marea chestie sunt servere de wow care te da instant lvl maxim si iteme gratis, su iti da bani maxim, sau chiar servere in care cresti foarte foarte repede si primesti iteme de lvl mare gratis.Despre acel lvl 88 care cersea a cel de lvl 54 chiar nu te cred de ce? Pentru ca:
1.In wow lvl maxim este 85.
2.Nu puteai vedea pe candva de 88 decat daca erai pe mists of pandaria iar asta e imposibil pentru ca momentan nu exista servere private in versiunea asta si nu cred ca ai dat bani doar ca sa ai ce critica la un joc.
3.Chiar daca era adevarat e posibil ca acel jucator de 54 sa foloseasca caracterul mai mic pentru a vinde itemele de lvl mare fara sa vrea s astie lumea caracterul lui adevarat, sau acel jucator de lvl 88 sa fie un jucator care joaca roleplay si ii cerea itemele pentru a putea sa o faca.
In plus eu am vazut in metin2 unul de lvl 6 care il ruga pe altul de lvl 1 sa il creasca nu stiu cum si de ce si e treaba lor nu imi pasa mie...Cat despre rasele din wow degeaba le faceti in toate felurile pentru ca in primul rand in metin2 nu stiu daca e de la talentul lor de a desena sau de la grafica dar personajele zici ca nu isi pot misca mainile.In wow rasele sunt inspirate din mai multe povesti si culturi, cladirile la fel etc."Metin2 prezinta o istorie pe care multi dintre voi nu o stiu..."Pe asta chiar nu o cred, ce istoriem ca au cazut pietre din cer si au innebunit animalele? In wow sunt carti intregi cu istorie si povesti incredibile.
Sper ca am raspuns la tot

| Daneiulian a răspuns:

Pai ma daca esti la ox o inseamna da si x inseamna nu dar daca sunt in alta limba te muti cu playerul pe o sau x

| adrian9811 a răspuns:

Frate eu zic wow clar pentru ca am vazut la un prieten si e chiar tare deci wow 10 metin 0

| StoicaAndi a răspuns:

La punctul 3 nu cred ca trebuie sa fie neaparat jocul de 15 gb.Am vazut si jocuri de 3 gb care sunt milioane de jucatori care joaca.

| mugurelpetru a răspuns:

Sincer sa fiu eu aleg WoW imi plac mai mult jocurile in alta limba romani joaca metin injura cu multe hackuri sunt de acord buldogul de ex eu mai joc kal online cu totusi nu cred ca e in top iar daca in wow sunt putini romni care stiu sa se poarte si sa vorbesca. si e mult mai usor sa te integi mai usor decat romani.deci wow ramane. multumesc frumos

| Umbra3 explică:

Danutu eu am zis ca metin2 are sute de serververe in toata lumea de ex metin2 are 200servere in toata lumea pe cand wow are sa zicem 300 doar in europa

| NaRuToSkUmPiK a răspuns (pentru Umbra3):

Ei bine aici gresesti. Pentru ca exista doar un singurr wow si sunt o multime de metinuri: metin2 vamos care este in imba franceza, metin2 excalibur este in italiana, metin2 united este in engleza, metin2 fun i romana etc. Poate subiectul asta este inchis pentru ca sa postat in 2011 dar si in 2011 erau ogramada de metinuri> Am jucat si metin2 si wow dar amandoua imi plac amandoua dar prefer metin2.

| Umbra3 explică:

Atunci explicati-mi voi mie de ce toate itemele de pe WoW sunt copiate de jocuri precum metin2, 4story etc.(spre exemplu arcurile de pe private pegasus, gheata sau chiar de pe oficiale)...
Sunteti prea noobi sa nu zic altfel cum sa zici de ala ca nu stie de metin ca na facut 65 bla bla sti tu mai bine?
Frate am jucat si eu metin2.ro am avut lv 48 dragon +9 fms rib +9 bratara de argint+9 deci tot +9 rupeam tot si inca un cont la fel de 36+experienta de pe private stiu jocu asta si cu ochii inchisi nu venii tu mie sa injuri pe aici sau sa zici de ala ca e praf ca na jucat jocul respectiv....am zis ce preferati si de ce? Faceti o comparatie, vedeti gameplay pe youtube la joc, luati jocurile amandoua jucativa 2 saptamani si atunci abia poti sa vorbesti!

| Umbra3 explică:

Pe scurt:Metin2 e chinezarie si gata...iar voi care ziceti ca WoW e praf, naspa sau cum mai ziceti oke.da frate ia spuneti-mi voi mie cati dintre cei care joaca metin2 si au intrat pe wow au dat grafica la max la full, cati ati facut raiduri si la cati li se blocau pc-ul..pai la ce jafuri aveti nici nu ma mir.Cati dintre aia care joaca metin2 au peste 3-4GB RAM?straight facestraight facestraight face Iar despre securitate nu mai vorbesc(Cred ca la metin2 numai pe ro am furat 40 de conturi cu tigr...sa nu mai zic iteme multe +9 pergamente din alea cu pana pretioase si alte porcarii si m-a prins creka dupa 6 lunistraight face Pe cand la WoW te prinde numai decat si nici nu exista hackuri, ca la ce securitate au aialaughing))

| TavyTzu a răspuns (pentru Umbra3):

Umbra daca vr sa stii am 6 GB ram si mai ma joc si alte jocuri (nu neaparat online) care au grafica ca in realitate

| Umbra3 explică:

Alt mucos care injura si in ce hallaughing...No problem bro pentru tine special doar pentru tine o sal rugam pe admin sa ne dea ip-ul tau si sa til si blocheze ca nu mi-e greu sa dau un search pe google pe look ip sa-ti vadadresa si sa-ti dau vreo sa te trezesti la realitate sa vezi cu cine vorbestehappy