| Robeeert1 a întrebat:

Am terminat clasa a 11 a și am împlinit 18 ani în timpul verii. Știu că pot primi alocația dacă încă sunt la școală, dar mai primesc banii și pe lunile de vară (iulie/august)?

Răspuns Câştigător
| Andrei7447 a răspuns:

Atata timp cat nu ai fost repetent pana in prezent. Pana termini liceul primesti alocatie. Da, primesti si pe acele luni cumulat. Adica de ex. sa spunem ca ai implinit 18 ani in luna iunie, iar alocatia nu a venit pe iunie, iulie si august. Alocatia de pe cele 3 luni (252 daca alocatia inca este 84 cum luam eu) vine in septembrie + 84 de lei pe septembrie. Total 336 LEI

5 răspunsuri:
| Andreeaioan115 a răspuns:

Nu esti trista ca ai deja 18 ani sad?

| Yurisa a răspuns:

Primesti pana cand termini liceul

| BlackRaven45 a răspuns:

Bineinteles. Primesti alocatia aia pana termini liceul.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa primesti, daca ai depus cererea de acordare in continuare, insotita de adeverinta de la liceu.