| tudorflorin96 a întrebat:

Ati putea sa imi dati un link la o carte despre politica, politicieni sicum trebuie sa fi ca politician.

Răspuns Câştigător
| SilviaBlur a răspuns:

Daca vrei sa intelegi mecanismele politicii si evolutia sa, iti recomand cu caldura Montesquieu - Despre spiritul legilor si Jean-Jacques Rousseau - Despre contractul social. Prima o intelegi daca iti place si filosofia, si stii ceva despre conceptiile lui Platon sau ale lui Aristotel. Iar, ei bine, ultima este foarte importanta pentru cultura ta generala (ca sa nu mai spun ca este si foarte amuzanta).

Totusi, daca ai sub 16- poate chiar 18 ani, ma tem ca nu te vei atinge de ele, pentru ca poate ti-ar fi greu sa le gusti/intelegi.
Mult succes! Funda?

2 răspunsuri:
| xbetz a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fie prost(dar hot)...sa aibe maxim 8 clase...etc.

| tudorflorin96 explică:

Am 14 ani si chiar sunt intresat in a citi carti despre politica si imi place foarte mult si istoria.ms pentru raspuns