| Diana1985 a întrebat:

Buna am o intrebare daca iubitul meu isi cumpara un apartament acuma, dupa ce ne casatorim poate sa ma treaca si pe mine pe actul de proprietate? sau daca ne-am desparti as primi ceva din apartament? va multumesc

8 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Ha, planuri de viitor laughing.

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Esti materialista.nu esti de la dumnezeu...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, poate sa te treaca, prin donatie.
2. Daca nu te trece nu ai dreptul la nici o cota-parte din apartament, este bunul lui propriu.

| KodrutZ a răspuns:

Daca e baiat destept nu te trece pe nici un act de proprietate. Vrei sa pleci, du-te. De asta esti cu el, ca sa ii iei casa?
@Dana: Esti genial.

| Iwao a răspuns:

Ha,deja te gandesti la partaj...pe bune este iubitul sau binefacatorul tau?
Nu poate, decat sub forma de donatie sau mostenire, pentru asta trebuie vandut si rascumparat dupa casatorie...amaratul de el.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi place "despre" tine ca esti hotarata!
Esti, cumva, si blonda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu primesti nimic chiar daca te trece, este bun cumparat inainte de casatorie iar bunurile dobandite inainte de incheierea casatoriei sunt bunuri proprii, deci nu intra la partaj.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Zii sa iti dea banii de acum, sa scutesti bietul om de "o viata fericita" alaturi de tine.
Vad ca Monica Gabor e un profesor bun - toate fetele invata de la ea "cum sa reuseasca in viata"laughing)
P.S. : sunt curios ce varsta are "fericitul si norocosul iubit"big grin; multe "succese" cu planul tau!