| anonim_4396 a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu si eu ceva. care sunt pasii pentru a putea fi luat un copil la plasament avand in vedere educatia proasta care i se ofera, neglijenta etc. cum trebuie procedat si de ce acte e nevoie mai jos o sa descriu problemele ce le face sa va puteti da cu parerea ce sanse sunt pentru a o lua.

IN PRIMUL RAND ESTE O FATA PROBLEMATICA DE DOAR 14 ANI, CARE NU A MAI FOST LA SCOALA IN JUR DE VRE'O 2 LUNI CONSTANT(PLUS DATIILE TRECUTE) DECI PRACTIC E REPETENTA, ARE NOTA 7 LA PURTARE,A FOST VAZUTA BEATA IESITA DINTR'UN BAR, O SINGURA DATA AM VAZUT'O SI EU (AM MARTORI BEATA FIIIND A ARS UN OM CU TIGARA)BINEINTELES FUMEAZA PARTEA CEA MAI REA E CA MEREU E PRINTRE BAIETII DE20 SI DE ANI, DE MAI MULTE ORI A DORMIT ACASA LA UN BAIAT DE 19 ANI MINTIND CA DOARME LA O PRIETENA PANA AM PRINS'O SI ASA MAI DEPARTE.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Apeleaza la protectia copilului din judetul tau, acestia au atributii sa ia toate masurile necesare, inclusiv darea in plasament familial.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din tot ce-ai spus nu rezulta clar daca fata este in plasament la tine sau vrei s-o iai in plasament. Revino cu aceasta precizare si o sa-ti dau un raspuns concret.