| nuconteaza777 a întrebat:

Buna, detectorul de minciuni este 100% corect?
Dacă răspunzi calm la o întrebare de exemplu dacă l-am schimbat pe iubitul meu, poate să arate că "nu"?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poligraful nu este corect sau incorect, rezultatul dat poate sa fie corect sau incorect, asta depinzand de persoana testata, asa ca rezultatul nu poate fi in totalitate corect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

100% nu are cum. Dar sunt aparate care detecteaza cmulte din cele mai sensibile schimbari ale corpului atunci cand minti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă reușești să minți calm.

| doctorandus a răspuns:

Detectorul de minciuni este considerat pseudostiinta, un atribut scenic pentru a indemna lumea sa se confeseze.

| Donsavas a răspuns:

Detectorul de minciuni nu este poligraful ci însuși psihologul criminalist

| Goete a răspuns:

In momentul actual nu exista nici un detector de minciuni omologat, deci cu rezultate sigure. Ar fi de mare ajutor in justitie.