| YouWillDie a întrebat:

Este o aplicatie pe magazin play la android numita ' inregistreaza apeluri '. Am pe cineva care ma inregistrat cand vorbeam cu el la telefon. Dar el nu a spus cand vorbeam ca ma inregistreaza. Eu am vorbit si despre aventuri cu femei. Acum sa nu arate inregistrarea lui nevasta mea. Plus ca am si ciuda pe el... As putea sa il dau in judecata? Pentru ca ma inregistrat fara sa imi spuna.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti vezi de treaba si sa nu faci nimic legal. Poti vorbi cu respectivul sa stearga inregistrarea.
Daca il dai in judecata nu cred ca o sa obtii ceva, in plus abia o sa iasa le iveala treaba cu aventurile tale.

| mihai69 a răspuns:

1. orice telefon poate înregistra o convorbire, nu doar cele cu Android, iOS etc.
2. înregistrarea în sine nu e ilegală. Ce face cu ea, ar putea fi. Dacă vei fi șantajat, mergi la poliție și depui o plângere.
Dacă doar va face mișto de tine și / sau te tachinează, nu ai ce face decât să rabzi. În plus, din câte-mi dau seama, nici măcar nu știi sigur că te-a înregistrat, ci doar că ți-a spus că te-ar fi înregistrat. Așadar, poate fi și o glumă. Proastă, cei drept, da' tot glumă.

| johnnny123 a răspuns:

Si daca-l dai in judecata, ce-i vei spune nevestei? Ca l-ai dat in judecata... de ce? Sau vei angaja avocati si te vei duce la proces in secret?

Poate trebuia sa te gandesti putin inainte de a te lauda la telefon cu aventurile tale extraconjugale.

Teoretic poti da in judecata pe oricine pentru orice, nu te opreste nimeni. Dar asta nu inseamna ca vei si castiga.

Ai vreo dovada concreta ca te-a inregistrat? Sau ca te-a amenintat?
Vei aparea in sala de judecata si vei spune "Onorata instanta, acest om m-a inregistrat cand vorbeam despre amantele mele, si acum ma ameninta ca va da inregistrarea sotiei mele"?

Daca vrei sa-i faci sa rada, poti sa incerci.

| Bossmen a răspuns:

Ce am mai ras si la asta. Ce poti sa faci in cel mai rau caz este sa spui si tu sotiei tale ca ai zis asta ca-sa te dai mare...In orce caz la politie daca ai merge sa spui asta cred ca toata sectia ar rade de tine cu lacrimi fara suparare.