| Lulu55 a întrebat:

Oare cursul de legislatie s-a schimbat de 2016? Intreb pentru ca am o carte de atunci si daca nu e schimbata as invata tot pe ea, dar daca s-a schimbat sa stiu sa-mi cumpar alta.Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-au facut cateva modificari in legislatia rutiera din 2016 si pana acum, dar nu prea multe.
In orice caz n-ai nevoie de o carte pentru a invata legislatia rutiera, poti studia OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe drpciv.ro. De asemenea poti citi si infractiunile la circulatia rutiera din Codul penal.