Întrebare recomandată | Robbie27 a întrebat:

Vreau sa fac permisul de conducere si acasa am o legistlatie rutiera care a fost editat in februarie 2003, vreau sa intreb daca este bun sau intre timp a aparut mai nou?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul de depasita, de atunci au aparut multe reglementari noi. OUG 195/2002 a fost republicat in 2006, Regulamentul de aplicare este tot din 2006 si au mai fost modificari de atunci, inclusiv prin Legea 203/2012 care va intra in vigoare din 19.01. 2013. Cauta o carte din 2012.

| Assu53 a răspuns:

Nu mai este bun. din pacate sau schimbat multe de atunci happy cumparati alta carte, vezi ca este in jur de 50 ron, si te sfatuiesc sa faci multe teste pe drpciv

| s3v3n7 a răspuns:

Ar fi bine sa iti achizitionezi o carte de la librarie cu legislatie noua deoarece multe legi au fost schimbate.
Sper sa faci 22 puncte!

| Riderx1 a răspuns:

De atunci au aparut multe reglementari noi....achizitioneaza una mai noua

| Paull18 a răspuns:

Salut. da a mai aparut, eu am avut carte din 2010 cu legislatia.bafta la examene.

| razvi177 a răspuns:

Din 2003 s-a schimbat foarte mult legislatiabatting eyelashes da aparut nou este una din 2012batting eyelashes dar nu stiu exact cand ii editata dar stiu ca ii rosie si mai mare la dimensiune

| C0sminn a răspuns:

Eu am dat acum 3 ani si am niste rezumate din care am invatat pentru prim ajutor, infractiuni...cada te intreseaza lasa-mi un mesaj si ti le trimit