| DjSannan a întrebat:

Buna stie careva daca vreo banca din Romania ofera un credit pentru Prima Casa,pentru a putea cumpara o casa in Ungaria, ma refer o casa aproape de granita cu vama Bors?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul "Prima casa" este numai pentru locuinte construite/cumparate pe teritoriul Romaniei, nu poti cumpara in alta tara.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Programul face referire strict la imobilele de pe teritoriul României!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca la prima casa garantul este statul roman ma indoiesc ca iti poti luat casa in alta tara

| Danzell a răspuns:

Ma indoiesc.casa trebuie sa fie pe teritoruiul Romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banca iti ofera cel putin imprumut, dar la scoaterea banilor din Romania, platesti taxe pe care nu le-ai vrea, in final iti vor mai ramane bani doar de usca casei si eventual gardul gradinii.

| DjSannan explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri