| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am 17 ani, si curând am venit in Anglia cu procura de la ambii părinți, daca vreau sa plec in România, fara părinți, imi trebuie procura de aici, spre România? Sau pot sa trec cu buletinul? Si minorii sub 14 ani, pot trece cu certificatul? Sau trebuie procura?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu n-ai nevoie de declaratia parintilor pentru a calatori in Romania, poti intra cu cartea de identitate (n-ai buletin, nu se mai fac de peste 20 de ani).
Minorii sub 14 ani au nevoie de pasaport, certificatul de nastere nu constituie act de identitate.

| Mirunamaria04 a răspuns:

Am și eu aceiași problema te rog sa îmi spui dacă ai trecut sau nu?