| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu daca un minor are dreptul de a inchiria o camera de hotel/pensiune... daca da,de la ce varsta?

Multumesc anticipat, dau funda si scuzati categoria!
kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In esenta nu poti inchiria singura o camera de hotel/pensiune. Dar in Romania, daca dai putin bacsis atunci cand te cazezi, se trece cu vederea cam peste orice.

Mergi inainte si intreaba singura! Verifica daca merge, si te duci doar sa stii pe viitor, ca erai curioasa. Iti va raspunde sigur.

O zi buna!

5 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Cu asemenea problema m-am confruntat si eu. Hm, din cate stiu eu nu, chiar daca ai buletin, nu esti major. Decat poate sa inchiriezi pe numele cuiva.

| kiv1990 a răspuns:

Poti doar de la 14 ani pentru motel(family hotel)
si de la 16 intr-un hotel
e valabil in toata lumea

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La 17 ani si 365 de zile

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti inchiria, daca platesti camera si prezinti buletinul la receptie; la rezervarea camerei poti intreba daca e vreo problema ca nu esti inca majora, fiecare pensiune are politica ei privind inchiererea camerei.

| Lisa01 a răspuns:

Eu stiu ca de la 16 ani poti inchiria si tuhappy Mai informeaza-te.