| queneen a întrebat:

Buna, de la ce varsta poti "inchiria" o camera la hotel?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la 18 ani impliniti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza legii in vigoare si in conformitate cu HG 237/2001 nu este permisa cazarea in hotel, motel sau pensiune a persoanei care nu detine un act de identitate cum ar fi cartea de identitate sau pasaport. Conform legilor in vigoare, minorilor cu varsta de peste 14 se poate inchiria camera de hotel in cazul in care are/ detine un act de identitate valabil si achita tariful de cazare. Insa cu toate aceste reglementari in vigoare, este posibil ca unele unitati de cazare sa faca exceptie in sensul de a nu accepta sa inchirieze camera unei persoane care nu este majora.

| Sofer a răspuns:

De la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când categoria unei întrebări te face să înțelegi mai multe decât întrebarea-n sine.

| darialux a răspuns:

La orice varsta