| Antzzk a întrebat:

este legal sa umblii in Haine Militare in Public (nefiind militar)

Răspuns Câştigător
| maraciucaeviata420 a răspuns:

Nu, fiindcă nu ești militar. poți primi si amendă

4 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Haine militare ai voie sa porti, este interzis sa ai grade militare pe ele!

| neoficial2302 a răspuns:

Ai voie sa porti haine de armata in public! Interzis ar fi daca ai avea grade pe umar!

| Prunchevici_Nicu-catalin_1978 a răspuns:

Conform Secțiunii Speciale din Codul Penal:
,, Purtarea, afișarea ori utilizarea fără drept, a uniformei, însemnelor ori a distincțiilor militare, se pedepsește, în timp de pace cu închisoare până la 1 an, iar în timp de război, cu până la 5 ani de închisoare."

| Vulv a răspuns:

In cazul in care mergi sau te intorci de la servici da...dar in timpul liber nu