| Megan97 a întrebat:

vreau si eu sa stiu un lucru. toata lumea mi-a spus ca romanii nu au voie sa se mute definitiv in statele unite, decat daca printr-o minune castigi la loteria vizelor. este adevarat?

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Nu neaparat, poti solicita viza si de la Ambasada SUA, dar dureaza cativa anisori ca sa-ti aprobe, daca iti aproba.

| TheCritic a răspuns:

Dacă te logodești cu cineva de aici(SUA) ți-o aprobă automat.

| sollo2 a răspuns:

Cam asa e, nu prea poti sa te muti definitiv prea usor...in mod normal trebuie sa cer viza la Ambasada SUA dar nu se prea aproba...