| Dani1234567890 a întrebat:

As avea nevoie de câteva informații. Am ajuns în Italia anul acesta în august, peste 4 zile urmează sa plec definitv de aici, pe parcursul la cât am stat am lucrat și mi-am făcut cod fiscal pentru a lucra cu contract, eu am stat la o cunostinta nu am alte acte aici doar acel cod fiscal, nu am fost la primărie sa anunț ca voi sta aici sau altceva, întrebarea este asta : noua lege în legătură cu circulația vehiculelor cu numere străine este interzisa pentru rezidenți mai mult de 60 de zile, pe mine ma afectează asta? Și dacă ma afectează ce ar trebui sa fac deoarece eu în doar 4 zile voi părăsi tara mulțumesc!

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Codicele ala fiscale nu valoreaza nimic.
Rezidenta este altceva.Esti inregistrat in comune si ai carte de identitate italiana.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca vei fi sanctionat cu ceva, de fapt tu n-ai avut rezidenta acolo si avand in vedere ca te reintorci in Romania.
Din cate am citit legea se aplica acelora care isi stabilesc domiciliul sau flotant in Italia, pe o perioada mai mare.

| Dani1234567890 explică (pentru xerxes1):

Mulțumesc frumos!