| Vasile555 a întrebat:

Bună ziua, dacă cartea de identitate mi-a expirat dar încă este valabil pe toată stării de alertă cât și 90 de zile după terminarea ei, ea este valabilă doar în România sau și în străinătate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este valabila doar in Romania si nu poti calatori in strainatate. In schimb poti s-o preschimbi sau sa obtii un pasaport.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa o schimbi la urgenta si in 3 zile ai alta. Atata doar ca platesti in plus. In afara nu poti iesi fara cea noua.