| Buricatu a întrebat:

Bună ziua, doresc sa adopt un copil, cum se procedează? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt foarte multe de spus, asa ca ar fi bine sa citesti L.273/2004, privind procedura adoptiei, rep. in 2016, cu md. si compl. ulterioare.
De asemenea gasesti si pe internet informatii in acest sens.

| Pati2500c a răspuns:

Felicitari pentru initiativa happy presupun ca trebuie sa mergi la un centru de plasament si sa vorbesti cu asistentele de acolo, ele te vor indruma si iti vor da toate detaliile. Succes