| maradra_1929 a întrebat:

Doresc enorm de mult sa adopt un copil, poate cineva sa ma ajute cu sfaturi si contacte?

Răspuns Câştigător
| barsan1986aditza a răspuns:

Sunt foarte multe etape pentru a adopta un copil. Cel mai bine mergi si vorbeste cu cei de la protectia copilui si asistenta sociala. Ei te pot lamuri cel mai bine.

Succes!

4 răspunsuri:
| rozalia25 a răspuns:

Depinde de unde esti? Cunosc cateva persoane care lucreaza in sistem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca esti casatorita si aveti o casa si alte facilitati pentru copil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce oras esti?

| mamana_4398 a răspuns:

Incearca la directia de protectie a copilului, de care apartine localitatea de domiciliu(judet sau sector), acolo sigur vei gasi raspunsul dorit.