| Florentin_Andrei_D._2001 a întrebat:

Bună ziua TPU, am și eu o scurta întrebare, la 18 ani proprietarul locuinței trebuie sa semneze ca ma ia în spațiu la primărie sau la politie și dacă la primarie mai este nevoie de el și la politie.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebi de atunci cand iti faci cartea de identitate? Da trebuie sa te ia in spațiu la politie

Bula
| Bula a răspuns:

Proprietarul trebuie sa semneze pentru primirea in spatiu acolo unde-ti faci buletinul (pentru adresa de domiciliu).

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proprietarul semneaza de luarea in spatiu atunci cand iti preschimbi cartea de identitate, la SPCLEP unde faci preschimbarea.