| GEORGEGEO5 a întrebat:

Bună ziua, eu doresc sa înmatriculez o mașină pe numele eu la primărie. Dar nu sunt eu proprietarul curtii/casei. Întrebarea mea este trebuie sa vina și proprietarul curții/casei sau ma pot duce doar doar eu fără proprietarul curții/casei.?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea unei masini nu se face la primarie ci la Serviciul de inmatriculari de la domiciliul sau resedinta (flotant) ta si nu trebuie sa mergi cu nimeni.
La primaria localitatii de domiciliu sau resedinta se face doar luarea in evidenta, la compartimentul de impozite si taxe, aceasta se face inainte de inmatriculare, la fel nu trebuie sa mergi cu nimeni.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba inscrisul masinii la primarie cu casa. Absolut niciuna.

| sierra1 a răspuns:

~sa înmatriculez o mașină pe numele eu la primărie. Dar nu sunt eu proprietarul curtii/casei~

nu e clar ce are... cu primăria?

| sierra1 a răspuns:

Sau cu prefectura, că nu mai țin minte...

| GEORGEGEO5 explică:

Știu ca trebuie înscrisă și la primăria de care aparțin.

| Simpatic a răspuns (pentru GEORGEGEO5):

Da, Direcția Impozite, Taxe și Alte Venituri Locale care apartine de primarie dar nu e acelasi lucru cu institutia Primarului
Este vorba de acel certificat fiscal