| eRat a întrebat:

Bună! Trebuie să-mi schimb buletinul care urmează să se expire, dar nu sunt proprietarul locuinței, trebuie să meargă și proprietarul? Dacă da, de ce acte are nevoie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa mearga si proprietarul, pentru a semna de luare in spatiu.
Are nevoie de actul de identitate si actul de proprietate asupra locuintei, in original si o copie.

| UserRo10 a răspuns:

Buletin vechi, certificat nastere original si copie, act proprietate original si copie, proprietar si buletinul acestuia, cerere (se completeaza acolo) si taxa 7 ron