| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi dezavantajele la nato?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te referi la N.A.T.O(North Atlantic Treaty Organization)? Isi baga nasul peste tot si poate izbucni un razboi din care noi nu avem decat de pierdut.Istoria se poate repeta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dezavantajul cel mai mare e ca trebuie mereu sa fii prezent la apel vrei nu vrei

| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca mai intai trebuie gasite avantajele! Momentan mi se par neglijabile! Cata vreme tarile vest europene si SUA canta in cor cu Eussia(dusmanul nostru etern).
In schimb, belele de la NATO curg lant:
1,. Cheltuim sume infernal de mari sa cumparam tehnologie invechita de razboi de la ei
2.NATO are acces la noi in tara dupa bunul plac
3. Cumparam mizeriile lor si vindem resurse la preturi impuse de ei (joase).
4.ne pun conditii care ne pun in inferioritate cu vecinii agresivi si in momente inoportune.
Tratatul l-am citit. Nu asta conteaza prea mult, cat modul de implementare de facto!

| alexandrualind a răspuns:

Nato adica alianta.Deci dezavantajele sunt:
-Daca incepe un razboi vine si la noi in tara.
-Trebuie sa respecti niste reguli.
-Nu intri in nato cand vrei si daca te lasa.

Citeste mai multe despre nato aici:

https://ro.wikipedia.org/......ui_de_Nord

Eu l-am citit!

La revedere!