| cosmin986522 a întrebat:

Care este vechimea minima pentru a putea iesi la pensie? Atat la barbati cat si la femei.

5 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Buna.
Poti sa citesti aici : http://www.cjpensiiarad.ro/pensii6.php
Pa,pa

| ஐFluffyHeartஐ a răspuns:

Http://www.lapensie.com/
Incearca aici! :D
Eu aici i-am facut bunicii-si merge-
Bafta!

| Zackyy a răspuns:

Buna, la barbati este 64 ani si 9 luni, iar la femei 59 ani si 9 luni si am inteles ca daca faci parte din cadrul armatei iesi cu 10 ani mai devreme la pensie.

| LoriDavid a răspuns:

Cred ca 60 de ani. Asa a facut bunicul meu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stagiul de cotizare (vechimea) minim se schimba in fiecare luna, in sensul ca creste. In aceasta luna este de 14 ani si 6 luni pentru femei si 15 ani si 9 luni pentru barbati. In aces sens poti vedea anexele pentru femei si barbati la L.263/2010.