| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt cele mai bine plătite profesii juridice din România?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt bine platiti judecatorii Curtii Constitutionale, judecatorii si procurorii, depinzand si de instanta si functie.
Avocatii, notarii si executorii judecatoresti depind de ei, respectiv cat de buni sunt, daca au multi clienti si sunt cunoscuti.
Mai putin bine platiti sunt consilierii juridici si secretarii consiliilor locale, la acestia din urma depinde si la ce nivel sunt, respectiv comuna, oras, municipiu sau judet si ce functie au (de conducere sau de executie).

2 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Cred ca ministrul justiției este cel mai bine plătitwinking

| Donsavas a răspuns:

Toti avocații, mediatorii, executorii etc sunt platiti bine, chiar foarte bine, daca se respecta si se fac respectați si apreciati de societate.