| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt cele mai bine plătite profesii juridice?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele mai bine platite sunt avocatura si notariatul, bineinteles numai o parte dintre avocati si notari, respectiv cei foarte buni si cunoscuti.
De asemenea sunt foarte bine platiti acum judecatorii si procurorii, mai ales cei de la instantele superioare, respectiv ICCJ si Curti de Apel.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Dar executorii judecătoreşti cum sunt plătiți?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Si executorii judecatoresti castiga foarte bine, mai ales daca izbutesc sa faca executarile.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără discuție, avocții de top sunt cei mai tari. Cerul e limita pentru ăștia!