| Duhovnicul a întrebat:

Cat de tolerant esti? Fii cinstit, ai angaja la tine la firma o persoana de etnie rroma, o persoana infectata cu HIV sau un ateu?

39 răspunsuri:
| Theola a răspuns:

O persoana rroma da, pentru ca sunt si romi destepti. un ateu, da, pentru ca munca nu are legatura cu religia, dar o pesroana infectata cu HIV.NEVER!

| Cumătru de la Galați a răspuns:

I-aș angaja cu urmatorul scop. Ateul să facă săpun din rrom ca bolnavul să aiba săpunul lui, să nu ne spăl-am toți din firmă cu același săpun.

regis
| regis a răspuns:

Daca acestea sunt masuri ale tolerantei, sunt foarte tolerant. Nu am o firma a mea, dar am angajat oameni in echipa mea si nu i-am intrebat niciodata daca sufera de vreo boala, cu atat mai putin daca sunt credinciosi sau nu. Poate si pentru ca nu fac sex la serviciu si imi incep ziua citind ziarul, nu cartea de rugaciuni.
Tzigani nu am angajat pentru ca nu am avut solicitari, dar am cativa amici de aceasta etnie si daca nu ma feresc sa ies cu ei in oras, sa merg la ei acasa sau sa ii primesc in vizita, nu vad de ce nu i-as angaja.
In schimb mi-am propus sa nu mai angajez adventisti de ziua a saptea. Nu pentru ca am ceva cu ei, ci pentru ca vinerea ma paraseau inainte sa apuna soarele si sambata nu vin deloc la lucru. Unul-doi nu strica insa, pentru ca te scot duminica, atunci cand nu te poti baza pe nimeni.

| gabriela007 a răspuns:

Da, doar daca vor fi si ei cinstiti...sa nu fure, minta etc. Nu am nimic impotriva lor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rromii ...in curand romanii vor fi discriminati: stii cati romi sunt angajati prin administratiile publice, pe criteriul "nediscriminarii "?
Nu, un rrom n-are ce cauta intr-o firma care se respecta. Sub nicio forma.

| RoxiLiciousss a răspuns:

As angaja o persoana de etnie rroma, si un ateu, insa o persoana cu HIV nu, deoarece as pune in pericol sanatatea mea si a celor din jurhappy

regis
| regis a răspuns:

@Bonnie - poti sa ne spui in ce fel pui in pericol sanatatea ta si a celor din jur angajand pe cineva infectat cu HIV?
Si ca sa ai si o tema de gandire, stii ca cel mai bun coleg al tau ar putea fi infectat, fara ca tu sa stii asta si poate chiar fara ca el sa stie?
Atata timp cat nu angajezi o persoana pentru a face sex cu ea, pentru a-i bea sangele sau pentru a va droga impreuna folosind acelasi ac, nu vad de ce consideri ca iti pui sanatatea in pericol.

| Quiss a răspuns:

Un rrom nu as angaja in niciun caz.
Persoana cu SIDA da, SIDA nu se ia decat prin sange sau prin sex si cat despre atei, n-am nicio problema cu ei, sunt oameni destul de dedicati si seriosi.

| Luminita_Moldoveanu_1960 a răspuns:

As angaja un astfel de om