| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte trebuie pentru buletin?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie la ghiseu, daca mergi sa te uiti. Oricum, banuiesc in primul rand ca ai nevoie de certificatul de nastere si de contractul casei, pentru ca ti se trec datele de pe certificat si adresa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebue urmatoarele acte; certificat de nastere, document cu care se dovedeste domiciliu, timbru fiscat, chitanta reprezentand contravaloarea cartii de identitate 7 roni.

| daniDeeDee a răspuns:

Certificatul de nastere, cartea de alegator, buletinul, actul cu care se face dovada spatiului de locuit, chitanta reprezentand contravaloarea cartii de identitate (7lei, eu am dat 11 lei), timbru fiscal in valoare de 1 leu.

Te duci şi ceri la ghişeu o cerere, o completezi si gata.

L-am făcut pe 1 oct. pe 21 aştept sa-l ridic. happy

| i.love.me a răspuns:

Eu il fac mainebig grinbig grin

| yoannah a răspuns:

Certificat de nastere, certificatul de casatorie al parintilor si documentul care dovedeste domiciliul... eu asa stiubig grin
ByyE!:*

| Anime_3328 a răspuns:

Iti trebuie certificatul de nastere kisskisskisskiss

| Cristina.remember.the.timeee a răspuns:

Buna

Nu stiu...
Certificat de nastere, buletinele parintilor.thinking

Habar am...

xoxo.

| crizantema a răspuns:

Pentru a obtine informatii sigure te sfatuiesc sa te duci la politie, pentru ca sunt destul de multe, multe copi dupa multe acte trebuie sa mergi si pe la primarie, o saptamana intreaga o sa te tot plimbi.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi iti trebuie:certificat de nastere, buletinul parintilor, contractul de pe casa, atat eu asa stiu:*:*:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu azi l-am facut si iti trebuie:adeverinta de la primaria din comuna pentru buletin cu spatiul de locuit, originale si copii de la certificatul tau de nastere, buletine parinti si certificatul lor de casatorie, si o taxa de 11 lei la primaria judetului.Cu aceste acte mi-am facut eu buletinul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cred ca iti trebuie certficatul de nastere al tau (persoanei respective), contractul apartamentului(casei)si certificatul de casatorie al parintilor, nu?