| ionutVUVUZELA a întrebat:

Trebuie sa fac buletin saptmana asta. ce acte trebuie sa am la mine?

3 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

1. Cerere tip pentru eliberarea cartii de identitate (se solicita la Serviciul de Evidenta a Persoanelor)
2. Certificat de nastere (original si copie)
3. Actul de identitate al unuia dintre parinti, al tutorelui sau reprezentantului legal, cu care se face dovada domiciliului
4. Timbru fiscal de 1 leu
5. Contravaloarea eliberarii cartii de identitate (7 lei)

| GiiaaBăă a răspuns:

* Certificatul de nastere;
* Actul cu care se face dovada adresei de domiciliu;
* Timbru fiscal - a carui valoare se poate schimba, suma fiind actualizata prin Hotarare de Guvern;
* Chitanta reprezentand contravaloarea cartii de identitate, respectiv 7 lei (RON), aceasta suma fiind actualizata in functie de rata inflatiei, cu avizul Consiliului Concurentei.

| prye a răspuns:

Certificat de nastere(al tau) original si copie
Certificatu de casatorie la parinti original si copie
Adeverinta de la primarie+politie
Copie bupa buletinu' lalde maicata
si cam atat