| anonim_4396 a întrebat:

Ce boli se incadreaza la pensionarea pe caz de boala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hepatita c,

15 răspunsuri:
| mirela03 a răspuns:

Orice boala obisnuita(boli de inima, ficat, boli psihice, afectiuni ale aparatului locomotor, afectiuni neurologice etc) + TBC + AIDS care iti reduc capacitatea de lucru la cel putin jumatate. Daca mergi la un medic va sti sa iti raspunda mai exact si te va trimite la cabinetul de expertiza medicala de pe langa Casa de Pensii pentru aprobarea diagnosticului, stabilirea gradului de invaliditate si completarea dosarului de pensie de invaliditate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

HISTERECTOMIE TOTALA+ANEXECTOMIE BILATERALA+HIPERTIROIDIE CRONICA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cataracta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miasteni8a gravis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diagnostic la externare de la spitalul fundeni;
gastritra antrala k29. 0, Hepatopatie VHC-viremie si PBH in lucru, Steanoza hepaticaK76. 0, SDR. Barett insular K22. 1, HTA.ST.II 110, IVS 150. 1, BCI-Angor atipic 125. 8, ICVB, Dislipedemie E78. 0, Amputatie gamba stinga, Gonartroza bilaterala M17. 0, Coxartroza bilaterala M16.0.Aceste boli se incadreaza pentru pensia de invaliditate, ce grad.Multumesc mult si scuzati-ma sunt incepatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coxartroza se incadreaza la ce grad de handicap/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coxatroza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ateromatoza carotidiana bilaterala
Dislipidemie
Sindrom vestibular

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cancer rectal cu metastaze la ficat operate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hepatita C

Alte răspunsuri
| Chitu_Claudia_Emilia_1973 a răspuns:

Ce boli de inima se incadreaza la pensionarea pe caz de boala gradul 2?

Alte răspunsuri
| Dvorac_Mihaela_1962 a răspuns:

Buna ziua, as dori sa stiu daca hepatita cronica se incadreaza in lista bolilor pentru pensionare pe caz de boala. Va multumesc!

| Vasile_Tutas_1959 a răspuns:

Cardiopatie ischemica cronica, hipotiroidie, diabet zaharat tip2